Перейти до змісту
На першому фестивалі сюрреалізму у Дніпрі билися сосисками і демонстрували страждання

На першому фестивалі сюрреалізму у Дніпрі билися сосисками і демонстрували страждання

Автори перформансів примушували думати.

У Дніпрі билися сосисками, читали вірші в летючому кріслі та обливалися брудом - так розпочався перший фестиваль сюрреалізму, йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

Крісло висить у повітрі між деревами, а у ньому поет. Попри холоднечу, у гучномовець читає вірші. Сучасним мистецтвом прикрасили навіть кучуруги снігу.

Під сюрреалістичними картинами та інсталяціями сучасних художників Олена Загребельна б`є себе сосисками немов батогом. Авторка перформансу каже: у такий спосіб закликає людей більше думати.

«Все зараз в наш час - це фаст-фуд. Ми швидко споживаємо якусь картинку, не думаючи, до чого це призведе, що це породжує в нас, що буде далі. Ми просто кидаємося на ці яскраві картинки і перестаємо думати», - каже художниця.

Червоне, то любов, а чорне, то журба, саме під такою назвою цілковиті знущання у суміші з ніжністю. Таке видовище не всі витримують без сліз. Цей переформанс про співзалежні стосунки, що спричиняють страждання, пояснюють Марта та Ліна. У такий спосіб хочуть захистити інших жінок від болю, що пережили самі.

Сюрреалізму присвячені усі зали музею – від живопису до відеокартин, що рухаються. Сюрреалізм навіть у танцях та музиці,  куратор фестивалю пояснює, чому зараз така увага до абсурду в мистецтві.

Відео У Дніпрі розпочався перший фестиваль сюрреалізму

Відкриття розпочалося із бійки сосисками, читання віршів у летючому кріслі та обливання брудом. Фестиваль сюрреалізму у Дніпрі триватиме цілий тиждень.

У Дніпрі розпочався перший фестиваль сюрреалізму

«Якщо ви бачите якісь абсурдні речі, нестандартні - це і є сюрреалізм. Ми так і говоримо: ох, які сюр! Краще нехай сюр буде в мистецтві і снах, ніж в реальному житті», - переконує куратор фестивалю Ігор Куделін.

Фестиваль сюрреалізму у Дніпрі триватиме цілий тиждень.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин