Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На першому синоді ПЦУ заговорили про проведення помісного собору в 2019 році

Архієпископ Євстратій дав зрозуміти, що на церкву чекає насичений подіями рік.

Синод Православної церкви України провів своє історичне перше засідання. Офіційних запрошень на нього не розсилали, склад тримали в таємниці, порядку денного та інших подробиць засідання не повідомляли, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Коло будиночка митрополита у Святій Софії метушня та біганина. Біля бокового входу розвантажують великий автомобіль, із нього виносять термоси та ящики з наїдками – перший синод обіцяє бути довгим. Митрополит Львівський та Сокальський Димитрій зізнається, що про порядок денний засідання не має й гадки. "Повідомлено було віч-на-віч, що ви, будь ласка, залишайтеся до вівторка, буде синод", - розповів він.

ВідеоНа засіданні першого Синоду ПЦУ обговорювали кадрові питання

Синод Православної церкви України: після інтронізації митрополита Епіфанія відбулося перше зібрання під його головуванням. Офіційних запрошень на нього не розсилали, склад тримали в таємниці, порядку денного та інших подробиць засідання не повідомляли. Уже коли Синод закінчився - з'ясувалось, обговорювали кадрові питання. 

На засіданні першого Синоду ПЦУ обговорювали кадрові питання

Митрополит Симеон ще два місяці тому належав до Російської церкви в Україні, а Макарій – колишній предстоятель УАПЦ. Тепер на засідання синоду ПЦУ вони ідуть разом. І теж зізнаються, що порядку денного не знають, як і того, чи буде присутнім їх колега по постійному представництві в синоді владика Філарет – колишній предстоятель УПЦ-КП. Той на синод зрештою приїздить і на голові має російський патріарший куколь.

Саме засідання відбувається за зачиненими дверима. Про його склад дізнаємося з фотографій, які розміщують на офіційній сторінці церкви у соцмережах. За статутом, до складу синоду мали би увійти найстаріші архієреї, а через півроку мала би відбутися їхня ротація – і це одна з відмінностей української церкви від російської. Але під час затвердження першого складу синоду цього правила дотримувалися не надто суворо. "Слово призначає означає, що це є право предстоятеля, так само, як, до речі, і в Константинопольському патріархаті, визначати склад синоду", - пояснює вибір кандидатів архієпископ Євстратій. І додає, що рішення не йти за буквою Томосу з Константинополем узгодили, бо впродовж року церкву чекає багато подій: "За цей рік ми думаємо, що відбудеться багато засідань синоду, і архієрейський собор і, можливо, навіть помісний собор відбудеться".

За шість годин роботи синод ухвалив типовий статут єпархій, вирішив, що парафіями Києва та області керуватиме почесний патріарх Філарет, а зовнішніми зв’язками церкви опікуватиметься сам її очільник митрополит Епіфаній. На виході питаємо митрополита Макарія, чи все сьогодні, на його думку, було справедливо. "Ай… Не побачив. Але з тим треба змиритися", - каже він.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції