На пільги чорнобильцям у цьому році виділили в 10 разів менше, ніж передбачалося

Чорнобильцям нараховано пільг на 70 мільярдів гривень, а в бюджеті на 2011 рік передбачено лише 7,7 мільярда гривень.

Відповідно до законодавства, сьогодні чорнобильцям нараховано пільг на 70 мільярдів гривень, а в бюджеті на 2011 рік передбачено лише 7,7 мільярда гривень, що практично в десять разів менше, ніж прийнято відповідно до законів.

Про це розповів голова комітету Верховної ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога.

"Зараз існує інша проблема: сьогодні чорнобильці, маючи законодавче забезпечення, звертаються до суду, виграють ці суди і їм держава змушена компенсувати ці витрати", - зазначив політик.

Нардеп також повідомив, що Кабінет міністрів подав законопроект до ВР, в якому пропонується існуючі пільги у вигляді закону скасувати і запропонувати їх встановлювати постановою Кабміну.

"Проти цього категорично виступають сьогодні всі чорнобильці і головним подарунком для них до 25-річниці буде, якщо ВР не проголосує за цей законопроект або Кабмін його відкличе", - сказав політик.

На думку Семиноги, чорнобильське законодавство дійсно вимагає змін, але до цього процесу потрібно підходити зважено, щоб ті громадяни, які ціною власного життя врятували країну, мали всі соціальні гарантії.

"Інша справа, що, можливо, сьогодні треба переглянути ті ж зони забруднення, оскільки в деяких населених пунктах такого забруднення, як у перші роки, немає. Треба, може, якимось чином перерозподілити кошти на оздоровлення дітей і лікування", - резюмував Семинога.

Читайте також:

Безкоштовними місцями на цвинтарі "порадувала" Полтава чорнобильців

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Уряд заборгував чорнобильцям півтора мільярда гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: