На пляжах Маріуполя виявили радіоактивний пісок

На маріупольскому пляжі виявили скупчення так званих "чорних пісків", радіаційний фон яких неьезпечний для здоров'я людей.

На міському пляжі в Маріуполі, на ділянці берега між другим і третім хвилерізами у вівторок, 27 липня, спостерігалося скупчення так званих "чорних пісків", радіаційний фон яких перевищує фон у природному середовищі і є небезпечним для здоров'я людей.

Судячи з усього, піски намило під час шторму, який обрушився на маріупольські пляжі у вихідні дні.

Керівник громадської екологічної організації Чистий берег Приазов'я Юліан Михайлов пояснив, що джерелами радіоактивності "чорних пісків" є торій-232 і уран-238. Потужність дози гамма-випромінювання цих речовин може досягати 300-700 мкр / год. Це при тому, що нормальний фон в Донецькій області близько 20 мкр / год, а навколишнє середовище вважається радіоактивно забрудненим, якщо радіаційний фон становить понад 50 мкр / год, поінформував еколог.

Тим часом, 16 липня санепідемстанція Кременчука заборонила купатися у Дніпрі на центральному пляжі міста. У воді виявлено лактозопозитивну паличку.

Також екологи та санітарні лікарі не рекомендують купатися на всіх пляжах міста Одеси.

Станом на кінець червня в Україні було дозволено купатися на 665 пляжах або 74% - 621 на морському та 44 річковому узбережжі.

Читайте також:

В Києві ліквідують платні пляжі

VIP-пляжі Конча-Заспи зафарбувало синім кольором

Через антисанітарію в Україні закрили 300 пляжів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: