На пляжі Азовського моря вимило радіоактивний пісок

Природній радіонуклід, який використовувався у металургії ще за часів СРСР, тепер отруює відпочинок туристам.

На пляжах Азовського моря з'явився чорний пісок.

А це означає - він радіоактивний. Випромінювання перевищує норму щонайменше в 50 разів. І такого піску море викинуло понад тисячу квадратних метрів.

Виникнення радіоактивного піску відомо. Ще за радянських часів в Азові видобували торій. Це природній радіонуклід, який використовувався у металургії. Тепер він заважає відпочиваючим.

Радіоактивний пісок відрізняється від звичайного чорним кольором. До того ж, на пляжах, де він з'явився, санстанція встановила попереджувальні знаки, але, відпочивальники зазвичай уваги на них не звертають.

Із безпечністю любителів повалятися на пляжі, санстанція не сперечається, а от із чорними пісками - намагається боротися.

"Щороку проводиться боронування, підсипають чистий пісок, який змішується з цим моноцитовим чи торійвмісним піском, падає активність, таким чином знижується фон", - розповідає завідувач відділу радіаційної гігієни Маріупольської санстанції Ігор Єгоров.
Після втручання санстанції, торій, що містився в піску, втрачає радіаційну активність, але гамма-випромінювання все одно перевищує норму. Тож санстанція рекомендує не піддавати себе зайвому опроміненню.

Детальніше про радіоактивність пляжів Азовського моря – дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Через рекордну спеку в Болгарії гинуть люди

У Керченській протоці виявлена нафтова пляма понад 2 км

Цілюще болото на Херсонщині лікує від сотні болячок

Україна не готова до пляжного сезону

ВідеоНа пляжі азовського моря вимило радіоактивний пісок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: