На похороні Георгія Гонгадзе для уникнення спекуляцій відмовились від світської процесії

16 років журналіста не могли провести в останню путь.

У вівторок, 22 березня, на 16-й рік після вбивства у Києві ховають журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

Раніше було ухвалено рішення до останнього не афішувати дату і час поховання тіла Гонгадзе.

Це пов'язано з тим, що родина не мала доступу до всіх фрагментів тіла вбитого журналіста через подання апеляційної скарги захисту Олексія Пукача про своє пожиттєве ув'язнення.

Зокрема, знайдений у 2009 році череп Гонгадзе був речовим доказом у кримінальній справі.

Повідомляють, що о 9:30 тіло Гонгадзе привезуть до церкви на Подолі, яку він за свого життя постійно відвідував. До 12:00 триватиме відспівування, після чого тіло поховають на церковній території.

Проводити відео- і фотознімання заборонили, що було принциповою позицією родини. Також рідні Георгія Гонгадзе відмовились від світської процесії, щоб уникнути спекуляцій. Вдова Георгія Гонгадзе Мирослава і його дві доньки важко переживають поховання.

Сьогодні у Києві поховають Георгія Гонгадзе

На шістнадцятий рік після вбивства. Його вдові Мирославі напередодні Президент Порошенко передав "Золоту зірку" героя України, якою журналіста посмертно нагородив ще Віктор Ющенко понад десять років тому. Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року, тоді ж у листопаді у лісі на Київщині виявили тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати Гонгадзе. 

Нагадаємо, що Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року. Тоді ж у листопаді у лісі на Київщині виявили тіло без голови, яке, за висновками експертів, могло належати Гонгадзе.  

Тіло вбитого 16 років тому Георгія Гонгадзе поховають у храмі Миколи Набережного, що належить до Української автокефальної православної церкви. До цього храму Гонгадзе ходив на богослужіння. Там також він хрестив дітей. Неподалік церкви встановлено хрест пам'яті новомученикам землі української – жертвам тоталітарного комуністичного режиму в ХХ столітті. Біля цього хреста планують облаштувати могилу Гонгадзе.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: