Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На полігоні Широкий Лан зникли десятки мільйонів гривень, обіцяних умов для військових немає

Бійці досі живуть у жахливих умовах, а офіцери судяться із підрядниками.

Більша частина військового містечка на полігоні Широкий Лан рік стоїть просто неба. Будівельні матеріали заарештовані, казарми зводяться із затримкою, а Міністерство оборони звинувачує в зриві робіт підрядників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це мало бути взірцевим військовим містечком, а перетворилося на довгобуд. Збудувати табір за натівським взірцем Міноборони вирішило три роки тому – після того, як  бійці 53-ї бригади оприлюднили відео жахливих умов на полігоні. Аби розповісти про них, армійці пішки йшли на  Миколаїв. Їм пообіцяли, що вже за два роки на Ширлані буде зразковий табір і навіть виділили на це майже 600 мільйонів гривень.

Відео Чому на полігоні "Широкий Лан" за три роки так і не змогли закінчити будівництво

Більша частина військового містечка на полігоні "Широкий Лан" уже рік стоїть просто неба. Будівельні матеріали - заарештовані. Зводяться лише казарми, але із затримкою. Міністерство оборони обвинувачує в зриві робіт підрядників. Правоохоронці кажуть про десятки мільйонів розкрадених грошей. Чому за три роки так і не змогли закінчити будівництво військового містечка – дізнавалася ТСН.  

Чому на полігоні "Широкий Лан" за три роки так і не змогли закінчити будівництво

Понад половину підрядники освоїли, а  містечка досі нема. Їдальня на 2,5 тисячі людей – майже рік, як тут зупинили всі роботи. Нині комплекс просто руйнується – тече стеля, вода заливає підлогу, місцями прогнила гідроізоляція. Будівництво зупинили, коли Міноборони подало до суду на головного підрядника – він мав спорудити їдальню, котельню, всі інженерні комунікації та облаштувати територію, а звів  лише 45% запланованого. "Сума позову на компенсацію ТОВ РІСТ складає 111 мільйонів. Це – за невиконані будівельні роботи", - пояснив заступник начальника КЕВ Міноборони в Миколаєві Олег Карімов.

За юридичною адресою компанії на столичній Борщагівці про неї не знають у жодному з корпусів. У ДБР стверджують, що на Ширлані розтрата вимірюється 37 мільйонами гривень. Утім, у розкраданні грошей підозрюють не підрядника, а посадовця Міноборони, який мав слідкувати за  будівництвом. "Цей військовослужбовець неналежно виконав покладені на нього обов’язки, не проконтролював стан виконання цих будівельних робіт", - каже речниця Державного бюро розслідувань Анжеліка Іванова.

На сьогодні у військовому містечку роботи тривають лише з будівництва 11 казарм. Їх мали здати в експлуатацію у жовтні нинішнього року, але, як виявилось, не встигали. За казарми відповідає вже інший підрядник – ним Міноборони також незадоволено. Підрядник  натомість запевняє, що йшов за графіком, доки проєкт, у якому знайшли порушення, не почали переробляти. До того ж їм заборгували навіть за виконані роботи. "Близько трьох мільйонів гривень міністерство нам винне", - каже керівник проекту від підрядника ТОВ "Майстер-Буд" Микита Скворцов.

 Нині робочі штукатурять стіни, але попереджають: якщо котельню, що зараз під арештом, не запустять – все доведеться переробляти. На Ширлані і досі проблеми з електрикою і душовими, а коли йде дощ – намети потопають у багнюці.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції