На польському заводі робітників-українців змушують носити синьо-жовту уніформу

Керівник заводу, де працюють українці, каже, що таким чином "помічав" співробітників, які не розмовляють польською.

Міжнародна компанія Lindab, що має виробничі потужності під Варшавою, зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору, через що зіткнулася із звинуваченнями в дискримінації.

Про це пише "Європейська правда" із посиланням на Gazeta Stołeczna.

Про незвичну сегрегацію на заводі, розташованому у селищі Вєрухові, журналістам розповів один з клієнтів, який помітив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору залежно від відділу.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Однак українці, за його словами, є винятком – незалежно від ділянки, на якій вони працюють, вони зобов’язані носити одяг у синьому та жовтому кольорах.

"Я не міг навіть уявити, що таке можливе! Уявіть, що поляків зобов’язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном", - обурився процитований клієнт, слова якого наводяться на умовах анонімності.

Керівник заводу, Міхал Вроблевский, заперечив звинувачення у свій бік і пояснив, що таким чином "помічав" співробітників, які не розмовляють польською.

ВідеоПольща майже у півтора раза збільшить кількість робочих віз для українців

"У нас всі співробітники носять сині брюки та різноманітні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською", - пояснив він.

Натомість, експерти у питаннях протидії дискримінації впевнені, що дії роботодавця незаконні. "Це – принизлива практика сегрегації", - цитує видання представницю асоціації "Ніколи знову" Анну Татар.

У асоціації наголошують, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національний поділ серед співробітників.

ВідеоЗустріч президентів України та Польщі може налагодити відносини країн

Залиште свій коментар