На польському заводі робітників-українців змушують носити синьо-жовту уніформу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Керівник заводу, де працюють українці, каже, що таким чином "помічав" співробітників, які не розмовляють польською.

Міжнародна компанія Lindab, що має виробничі потужності під Варшавою, зобов’язала співробітників-українців носити одяг у кольорах національного прапору, через що зіткнулася із звинуваченнями в дискримінації.

Про це пише "Європейська правда" із посиланням на Gazeta Stołeczna.

Про незвичну сегрегацію на заводі, розташованому у селищі Вєрухові, журналістам розповів один з клієнтів, який помітив, що працівники компанії мають уніформу різного кольору залежно від відділу.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Однак українці, за його словами, є винятком – незалежно від ділянки, на якій вони працюють, вони зобов’язані носити одяг у синьому та жовтому кольорах.

"Я не міг навіть уявити, що таке можливе! Уявіть, що поляків зобов’язують одягати червоно-білу уніформу, коли вони працюють на фабриці за кордоном", - обурився процитований клієнт, слова якого наводяться на умовах анонімності.

Керівник заводу, Міхал Вроблевский, заперечив звинувачення у свій бік і пояснив, що таким чином "помічав" співробітників, які не розмовляють польською.

ВідеоПольща майже у півтора раза збільшить кількість робочих віз для українців

"У нас всі співробітники носять сині брюки та різноманітні сорочки. Механіки – зелені, бригадири – червоні. Це така система ідентифікації. А жовті сорочки українців означають, що вони не говорять польською", - пояснив він.

Натомість, експерти у питаннях протидії дискримінації впевнені, що дії роботодавця незаконні. "Це – принизлива практика сегрегації", - цитує видання представницю асоціації "Ніколи знову" Анну Татар.

У асоціації наголошують, що таке позначення українців не має функціонального змісту, а також створює національний поділ серед співробітників.

ВідеоЗустріч президентів України та Польщі може налагодити відносини країн

Залиште свій коментар

Вибір редакції