На Полтавщині спаплюжили пам'ятник Петру Першому

З пам'ятника "Криниця Петра Першого" вкрали табличку, обмалювали його тризубами і написали "Слава Україні".

В районі селища Лісові Поляни на Полтавщині невідомі спаплюжили пам'ятник "Криниця Петра Першого", пов'язаний з Полтавською битвою 1709 року.

Пам'ятник обмалювали національними символами України - тризубами, а також на ньому з'явився напис "Слава Україні". Крім того, зникла табличка з назвою пам'ятника.

"У Полтаві методично паплюжать пам'ятники, пов'язані з Росією. За акти вандалізму винні мають нести суворе покарання, потрібно посилити кримінальне покарання, і це має стосуватися всіх таких фактів, в тому числі і паплюження могил на кладовищах", - заявив керівник Полтавської обласної громадської організації "Російська громада" Володимир Шестаков.

За його словами, російська громада буде просити міську владу посилити контроль за пам'ятниками через те, що акти вандалізму почастішали.

Пам'ятник "Криниця Петра Першого" присвячений подіям Північної війни. Вважається, що влітку 1709 року російська армія, яка поспішала на допомогу Полтаві в облозі, рухалася до річки Ворскла. Солдат мучила спрага, і вони вирішили відрити колодязь. Коли пішла вода, перший ківш води, щоб напитися, передали царю Петру I.

У 2008 році пам'ятник вже піддавався акту вандалізму. Тоді на ньому також з'явилися тризуби, пам'ятна табличка була зірвана. Однак у 2009 році він був відновлений російською громадою за сприянням російських меценатів.

Читайте також:

У Полтаві вандали поглумилися над пам'ятником "Скорботної матері"

Пам'ятник Пушкіну в Одесі обмалювали свастиками

На Сумщині пам'ятник Леніну обезголовили та вимазали фекаліями

На Одещині з'явиться пам'ятник російському царю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: