Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Полтавщині "зебри" почали обладнувати невеличкими ліхтарями: чи допоможе це знизити смертність пішоходів

Кількість випадків наїзду на пішоходів зменшується вдвічі.

Вперше в Україні, на Полтавщині, пішохідні переходи почали обладнувати невеличкими ліхтарями, які приклеюють просто до асфальту. Удень прилади майже непомітно, а вночі ліхтарі починають миготіти. Вони завчасно попереджають водіїв про пішохідний перехід, - йдеться у випуску ТСН.19:30.

Дорожники монтують у асфальт невеличкі прилади, які навіть вміщуються у руках. Принцип дії такий: по центру знаходиться сонячна батарея, яка протягом дня живить акумулятор що всередині. Коли темно, то активізуються ліхтарі. Їх встановлюють по три з кожного боку переходу. Вони блимають і привертають увагу водіїв.

Такі ліхтарі встановили в одному із сіл Полтавщини. Вночі за сотні  метрів іще не видно пішохідного переходу, але помітне біле миготіння. Дорожники встановлюють ліхтарі в селах, де часто звичайне освітлення на стовпах, не працює. У пріоритеті – переходи біля шкіл, дитсадків, лікарень – там, де є потік людей.

ВідеоВперше в Україні пішохідні переходи почали обладнувати невеличкими ліхтарями

На Полтавщині пішохідні переходи почали обладнувати невеличкими ліхтарями, які приклеюють просто до асфальту. Удень прилади майже непомітні, а вночі ліхтарі починають миготіти, тим самим завчасно попереджають водіїв про пішохідний перехід. Як це працює, чи дорого коштує нова для України технологія та яке навантаження витримує - у сюжеті.    

Вперше в Україні пішохідні переходи почали обладнувати невеличкими ліхтарями

Фахівці пояснюють, що ліхтар приклеюють в отвір в асфальті. Вирвати його не можна. Крім того, ліхтар витримує вагу у 20 тонн.

У поліції кажуть, коли біля переходу з'являється освітлення, знаки або ж такі наземні ліхтарі, то кількість випадків наїзду на пішоходів зменшується вдвічі.

"Водій. ще не розуміючи, що там пішохідний перехід, зверне увагу на миготіння. Якщо є якісь світлові пристрої, то варто знизити свою швидкість", - пояснила речницяя патрульної поліції Полтавщини Катерина Григоренко.

Новими ліхтарями обладнали 70 переходів на Полтавщині, кажуть в агентстві місцевих доріг. Обладнання для одного переходу - це шість ліхтарів. Коштує 16 тисяч гривень. В автодорі кажуть: воно прослугує щонайменше п'ять  років, якщо по ньому не їздитимуть надважкі фури, або хтось не поцупить

Кореспондент ТСН Антон Страшко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції