Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там археологи також виявили зброю та посуд.

У селищі міського типу Котельва на Полтавщині археологи знайшли золото та зброю скіфів.

Про це повідомляє пресслужба Полтавської облдержадміністрації.

Скарби знайшли у так званому Більському городищі – поселенні часів скіфів. Там виявили поховання молодої дівчини.

"Найголовніше навіть не те, що археологи знайшли артефакти VI століття до нашої ери, а те, що поховання не було пограбоване. В ньому все залишилося точно так, як і 2600 років тому", — заявила директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Як зазначається, розкопки кургану могильника "Скоробір" на території Історико-культурного заповідника "Більськ" розпочались минулого тижня.

"Сам курган невисокий, без насипу, тому його виявили за допомогою геофізичної зйомки. І що найцікавіше — він залишився не пограбованим. Навіть німці під час Другої світової війни до нього не дісталися. Хоча вивозили з Більська артефакти разом із землею", — заявив директор історико-культурного заповідника Ігор Корост.

Так, на місці розкопок археологи знайшли керамічний посуд, велике блюдо з каменю, бронзове дзеркало, бронзовий браслет, намистини з бурштину, кришталю та сердоліку та золоті прикраси – сережки й головний убір. 

"Розмір і вагу золотого головного убору ми не визначимо, доки не піднімемо його з землі. Але й зараз видно, що річ унікальна. Це не просто фрагмент, а цілісний головний убір в два яруси з трьома видами золотих бляшок і скроневими сережками. А браслет, який був на руці у померлої, такий мініатюрний, значить — жінка була худенькою маленькою, ймовірно, підлітком", — розповіла директор музею археології ХНУ, кандидат історичних наук і керівник експедиції Ірина Шрамко.

Окрім цього, на місці знайшли "чоловічі предмети" - акінак (короткий меч), спис, сагайдак з бронзовими наконечниками стріл, кістяні псалії та два набори кінської збруї. Втім поховання чоловіка не знайшли.

Це вже четверте знайдене археологами від 1906 року нерозграбоване поховання на згаданому городищі.

Нагадаємо, на Вінниччині знайшли кістки гігантської доісторичної тварини. Селяни спочатку думали, що наткнулися на мамонта, але науковці визначили - це рештки волохатого носорога.

Відео Боротьба за історію: кому належить скіфське золото Криму

Повернеться скіфське золото до України чи ні – достеменно буде зрозуміло щонайменше через пів року. Саме стільки часу знадобиться Апеляційному суду Амстердама для розгляду рішення.  Що таке скіфське золото і чому Україна через нього судиться з Росією в Нідерландах – дивіться в сюжеті. 

Боротьба за історію: кому належить скіфське золото Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції