На Полтавщині розграбовано 7 братських могил Вітчизняної війни

Зруйновано й розграбовано могили солдатів, які загинули під час визволення Полтавської області від фашистів.

У селищі міського типу Опішня Зіньківського району Полтавської області зруйновані й розграбовані 7 братських могил.

За даними Головного управління МВС у Полтавській області, з травня по червень поточного року в Опішні зруйновані й розграбовані 7 братських могил, віднесених до історичних об’єктів, знайдених і відновлених протягом 1984-2004 років Опішнянською селищною радою. Зараз в умисному незаконному руйнуванні пам’ятників культурної спадщини підозрюється голова правління історико-пошукової громадської організації "Історична Полтавщина".

"Інформацію про проведення незаконних розкопок братської могили радянських воїнів, похованих на цьому місці в 1943 році, на вул. Агропунктівській, я одержав від селищного голови. Того ж дня жителі вул. Ватутіна повідомили про руйнування одиночної і братської могили воїнів, загиблих під час звільнення Опішні. Згодом, у процесі проведення відповідних перевірок було з’ясовано, що внаслідок незаконних дій членів організації "Історична Полтавщина", окрім вищеназваних об’єктів культурної спадщини, була зруйнована братська могила двох воїнів на селищному кладовищі, розташованому по вул. Глінська", - повідомив начальник Опішнянського відділення міліції Микола Хоменко.

За його словами, виправдовуючи свої дії, члени історико-пошукової організації стверджували, що розкопували тільки занедбані, завалені сміттям могили і робили "украй важливу" для суспільства справу. Теоретично, члени громадської організації працювали ради втілення в життя благородної мети – створення меморіалу міжрайонного значення, зауважили в міліції.

Доктор історичних наук, директор Інституту керамології - відділення Інституту народознавства НАН України Олесь Пошивайло зазначив, що у складі організації "Історична Полтавщина" немає жодного фахівця з археологічних досліджень.

У рамках досудового розслідування кримінальної справи співробітники Зіньківського райвідділу міліції вилучили з домогосподарства голови правління історико-пошукової організації металодетектор і археологічні знахідки: антикварні монети (часів царської Росії і післявоєнної епохи), нагрудні знаки "Гвардія", обручки, хрестики, гудзики, а також запали і бойову гранату часів Великої Вітчизняної війни.

Граната стала підставою для порушення кримінальної справи за сукупністю злочинів, вчинених головою організації "Історична Полтавщина", за ч. 1 ст. 298 (знищення, руйнування або пошкодження пам’яток) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження з бойовими припасами) Кримінального кодексу України.

Читайте також:

ОБСЄ прирівняла сталінізм до нацизму

Росія оскаржила встановлення в Тернополі дошки СС "Галичина"

В Естонії радянський монумент вимагають перетворити на антирадянський

"Братчики" сплюндрували пам’ятник Леніну в Одесі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: