На президентській дачі побудували сауну за мільйон

Екс-начальник президентської резиденції "Синьогора" за нецільове використання на будівництво сауни бюджетного мільйона відбувся дрібним штрафом.

Екс-гендиректор президентської резиденції "Синьогора" побудував сауну за 1 млн грн, які були виділені з бюджету на реконструкцію лікувального корпусу на її території. Однак замість тюрми він відбувся дрібним штрафом.

Богордчанський суд Івано-Франківської області оштрафував на 5 тис. грн екс-гендиректора державної резиденції "Синьогора" в Карпатах. Як стало відомо виданню "Дело", таке стягнення колишній топ-менеджер отримав за нецільове використання коштів - він витратив 1,1 млн грн на будівництво сауни в президентській резиденції, тоді як мав використати ці кошти на реконструкцію та добудову лікувального корпусу.

Це порушення виявили органи прокуратури. 1,18 млн грн на "реконструкцію з добудовою оздоровчо-лікувального корпусу" були виділені ще 2008 року відповідно до плану реконструкції та капітального ремонту об'єктів "Резиденції Синьогора", погодженого Державним управлінням справами.

Однак генеральний директор "Резиденції Синьогора", як розпорядник бюджетних коштів, протягом квітня-грудня 2008 року використовував їх (виділені 1,18 млн грн) Всупереч цільовому призначенню на капітальне будівництво, а саме на спорудження окремо від лікувально-оздоровчого корпусу приміщення сауни", - йдеться в судових матеріалах, які є у розпорядженні "Дело".

Щоб приховати незаконну зміну цільового використання коштів, керівник державної резиденції скоїв службове підроблення, вказавши у всіх супровідних документах (актах виконання робіт, платіжних дорученнях тощо), що гроші були витрачені на лікарню.

У судовому засіданні підсудний свою вину визнав і розкаявся. Він пояснив суддям, що в 2008 році на території резиденції було заплановано проведення міжнародного саміту глав держав. Для належної підготовки до цього заходу було заплановано проведення робіт з реконструкції лікувально-оздоровчого корпусу, а також добудови інших необхідних об'єктів, зокрема і приміщення сауни.

Вартість цих робіт мала становити більше 4 млн грн. Однак через обмежене фінансування було виділено тільки 1,18 млн грн. У зв'язку з цим, для проведення належної підготовки резиденції, ним було прийнято рішення за рахунок виділених коштів провести в першу чергу будівництво сауни, а роботи з реконструкції лікувально-оздоровчого корпусу провести по можливості власними силами.

Незважаючи на те, що відповідно до Кримінального кодексу Україні за нецільове використання коштів в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 210 КК) передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком не менше двох років, судді пом'якшили вирок, покаравши колишнього гендиректора штрафом розміром 5 тис грн.

Пом'якшувальною обставиною для "будівельника" сауни стала нагорода від її потенційного користувача - президента Віктора Ющенка. Зокрема, судді встановили, що гендиректор "Синьогори" через рік після описаних подій - у 2009 році - указом глави держави Віктора Ющенка був удостоєний почесного звання "Заслужений працівник сфери послуг України".

Резиденція "Синьогора" була створена для президента України Леоніда Кучми у 2001 році на базі відомчого санаторію. Загальна площа приміщень - 5 тис кв м. Резиденція належить до сфери управління Державного управління справами. Тут з початку 2000-х традиційно проводять зимову відпустку президенти України. Три поверхи і підземні приміщення зі SPA-комплексом, фойє з зеленими колонами і мармуровою підлогою, триповерхова бібліотека з галереями, масивні люстри і каміни. На території - ставки і вертолітний майданчик.

Читайте також:

Львівська організація глухих ремонтує резиденцію Януковича: вартість ремонту - 33 мільйони

З дачі Януковича повтікали кенгуру

Ющенко платить будівельникам своєї дачі 10 гривень в день

Янукович забрав у Ради колишню дачу Хрущова та Брежнєва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: