На Прикарпатті дошку на честь незалежності України вивісили на морзі

На будівлі міського моргу Івано-Франківська відкрили меморіальну дошку з нагоди 70-ї річниці проголошення Акта відновлення Української Державності.

30 червня в Івано-Франківську відкрили меморіальну дошку з нагоди 70-ї річниці проголошення Акта відновлення Української Державності.

Дошку встановили на будинку, розташованому на майдані Шептицького. Наразі це морфологічний корпус медичного університету, який є діючим міським моргом.

На дошці - такий текст: "На цій площі 12 липня 1941 року у м. Станіславові відбулося виголошення Акта відновлення Української Держави, проголошеного у Львові 30 червня 1941 року організацією українських націоналістів під проводом Степана Бандери".

Нагадаємо, що 30 червня 1941 року ОУН проголосила про створення Української держави. Для націоналістів ця спроба стала майже самогубством.

Через 5 днів Гітлер заарештував Бандеру, Стецька, а з ними - сотні членів організації. Український батальйон "Нахтігаль" відкликали з фронту, і незалежна Україна проіснувала лише тиждень.

Читайте також:

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

У Львові націоналісти розмалювали стіни зображенням Януковича з простреленою головою

Одеський чиновник обізвав сліпих артистів зі Львова фашистами

У Львові пройшов марш пам'яті дивізії СС "Галичина"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: