На Прикарпатті канадська делегація відзначає 120 років еміграції до Канади

Ювілей початку трудової міграції відзначили на Прикарпатті за участю місцевої влади та делегації з Канади.

У селі Небилів Рожнятівського району Івано-Франківської області відбуваються заходи з нагоди 120-річчя трудової еміграції українців до Канади.

Пам'ять про перших українських емігрантів вшанують представники канадської делегації, яка перебуває на Прикарпатті, виявивши зацікавленість проведенням українсько-канадського бізнес-форуму.

Участь у відзначенні річниці братимуть також голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк та його заступник Роман Іваницький.

У Рожнятівській райдержадміністрації повідомили, що учасники урочистостей відвідають Цінівський історико-краєзнавчий музей, а у селі Небилів відбудеться урочисте віче біля пам'ятного знака першим емігрантам до Канади Іванові Пилипіву та Василеві Ілиняку.

Побувають гості і в селі Ясень, де вшанують пам'ять священика, письменника - одного із засновників "Руської трійці" Івана Вагилевича.

Продовжаться святкові заходи ввечері у Рожнятові, де у Народному домі виступить Івано-Франківський національний академічний ансамбль пісні і танцю "Гуцулія", будуть розгорнуті виставки декоративно-прикладного мистецтва та художників Рожнятівщини, книжково-ілюстративні виставки, тематичні полички: "Україна і українці", "Сниться рідна земля" тощо.

Село Небилів – перше українське село, яке увійшло в історію трудової еміграції з Галичини до Канади.

7 вересня 1891 року канадський пароплав "Орегон" подолав за два тижні відстань між Європою і Канадою. Серед пасажирів були двоє жителів Небилова – Іван Пилипів та Василь Ілиняк. Після них до Північної Америки подалися 120 родин - третина села.

Еміграційний синдикат, створений канадським урядом, відправив на територію Західної України понад 6 тисяч вербувальників. Агент, що завербував сім'ю до Канади, отримував від 2 до 5 доларів за кожного переселенця.

Збереглась карта районів Галичини, Буковини і Польщі, звідки емігрували перші переселенці до Канади. Відомо, що у 1891-1901 роках зі Східної Галичини емігрували до Канади і США 78 тисяч українців. У 1901-1911 роках виїхало 224 тисяч чоловік. Таким чином, на початку XX століття лише зі Східної Галичини емігрувало понад 302 тисячі українців.

На даний час у Канаді проживають 1 млн. 200 тисяч українців.

Читайте також:

Діаспора вимагає в депутатів розмовляти українською та визнати ОУН-УПА

Янукович пообіцяв діаспорі, що українська буде державною мовою

МЗС: закриття Об'єднання українців погіршить відносини з Москвою

Українці Європи обурились "провокацією" влади проти Бандери

У Канаді вважають, що Ющенко нічого не робить для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: