Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Прикарпатті мешканці села самі добудовують школу, яку три роки не може звести підрядник

Стара школа перебуває у аварійному стані.

У селі Чорний Потік, що на Прикарпатті, люди самі заходилися звести школу. Вони помітили, що довгобуд - уже починає руйнуватися. А у старій, аварійній школі,  їхнім дітям навчатися просто небезпечно, йдеться у сюжеті "Спецкора" на каналі 2+2.

Будівельники, які виграли тендер на зведення нової школи, за три роки спромоглися лишень звести фундамент та півтора поверха. Натомість селяни вже двічі збиралися на толоку й до зими, планують, що триповерхівка буде під дахом.

Більшість з мешканців села добре знаються на будівельних роботах - їздять на заробітки. Сюди приходять замість того, щоб відпочивати вдома.   ​

"У відпустці і працюєм тутка. А хто буде будувати, як ми не прийдемо?! Нема кому будувати. Це розсиплеться все, потрібно накрити. Дивіться: внизу вже стіна сиплеться. Зараз зима прийде, мороз потисне і все завалиться", - кажуть селяни.

Пліч-о-пліч з ними - сільська інтелігенція. Мурувати стіни вони не вміють, тож допомагають, як можуть.​ Священик просіває пісок. Директор школи з вчителями ставлять риштування, подають цеглу, прибирають будівельне сміття.

ВідеоНа Прикарпатті люди самі вирішили добудувати школу

Будівельники, які виграли тендер на зведення нової школи, за три роки спромоглися лишень звести фундамент та півтора поверхи. Натомість, селяни, вже двічі збиралися на толоку й до зими, планують, що триповерхівка буде під дахом

На Прикарпатті люди самі вирішили добудувати школу

На шкільну толоку селяни збираються лише вдруге й вже змурували частину другого поверху. До зими планують добудувати ще й третій та накрити будівлю дахом. ​У Чорному Потоці до школи ходять майже півтисячі дітей. Нині вони навчаються у вчительській, що перероблена на манюсінькі класи, та у столітньому приміщенні, яке визнане аварійним.  

Там підлога під ногами ходить ходуном, бо її з'їдає грибок. Штукатурка на стінах наче горбата - це тому що стіни просідають. Стеля може будь-якої миті обвалитися. І тут насправді навчаються діти. Будівельники кажуть: це приміщення ремонту вже не підлягає.

Нову школу у Чорному Потоці мали збудувати ще за Радянського Союзу. Але плани чиновників поміняв Чорнобильський вибух. Наступного разу про тутешніх школярів вони згадали аж у 2010 році. Виготовили проектно-кошторисну документацію, на тендері визначили забудовника. Але будівництво через брак грошей почалося лише  через 5 років. Наразі будівельники спромоглися лише витягнути півтора поверха. Востаннє будівельників селяни тут бачили на початку літа.

Тож терпець чорнопотоківців увірвався - вони вирішили власноруч тягнути школу з того матеріалу, що позавозили будівельники. Насамперед хочуть зберегти довгобуд від руйнування, що вже почалося. Та й сподіваються, що ці зусилля помітять чиновники, і їм стане соромно за свої пустопорожні обіцянки вчасно фінансувати будівництво.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Вибір редакції