Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Прикарпатті отруїлося стадо корів, а їхня жінка-пастух потрапила до реанімації

Селяни підозрювали фермера, який покропив хімікатами поле поруч із пасовищем.

Жінка-пастух - у реанімації,  корови захворіли. Мешканці села Медині на Прикарпатті в цьому винуватять фермера, який без попередження покропив хімікатами пшеничне поле, що межує з їхнім пасовищем, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

10 корів на очах надулися, наче кульки, ледве пересували ногами. Одна  взагалі впала. 

"Корову почало трусити і падати на землю. Вздуло, що дуже страшно було дивитися на це. Я ще корову рятувала. Коли лила холодну воду, вона відходила. Але далі знову вуха опускала", - розповідає потерпіла Іванна Бойчук.

ВідеоНа Прикарпатті жінка, яка випасала худобу, потрапила до реанімації, а всі корови захворіли

Мешканці села в цьому винуватять фермера, який без попередження покропив хімікатами пшеничне поле, що межує з їхнім пасовищем. Районні чиновники створили комісію. І вже до кінця дня зробили заяву: фермер не винен. 

На Прикарпатті жінка, яка випасала худобу, потрапила до реанімації, а всі корови захворіли

Потім і самій Іванні, що цілий день була біля худоби, стало зле. Каже: одразу здогадалась - пшеничне поле поруч з пасовищем фермер покропив хімікатами. "Швидка" відвезла жінку до реанімації просто з пасовища.

"Жінка жалілася на почервоніння обличчя, сухість у роті, головокружіння. Такі ознаки можуть підтверджувати отруєння через респіраторну систему, дихальну систему" - каже заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ Галина Борецька.

Селяни ледве забрали своїх корів додому, бо ті не могли йти. Викликали ветеринара. Усю ніч рятували худобу. Мединці обурені: фермер не попередив їх, що оброблятиме поле біля пасовища.

Людям ймовірно нашкодила їхня ж односельчанка. Почути версію подій орендарки не вдалося: вдома жінки не було, її телефон вимкнений. Районні чиновники обіцяють селянам - інцидент розслідують, а винний компенсує збитки.

Чим би не отруїлися корови,  молоко щонайменше півмісяця для вживання непридатне.  Люди запевняють - на базар його не понесуть. Але проконтролювати це не можливо - усе на совісті самих власників худоби.

Уже надвечір чиновники повідомили - змогли поспілкуватися з орендаркою. Вона запевнила, що  поля підживлювала полікарбамідом. Це міндобрива, про обробку якими нікого попереджувати не треба. Тож чим отруїлася худоба і їхня доглядальниця, тепер має з'ясовувати  спеціальна комісія та поліція. Там відкрили кримінальне провадження за статтею "Забруднення земель".

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Залиште свій коментар

Вибір редакції