Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Прикарпатті сільські голови та журналіст намагаються зірвати мобілізацію

Проти автора антимобілізаційного ролику вже відкрили кримінальне провадження за державну зраду.

На Прикарпатті прихід на медкомісії військовозобов'язаних по цьогорічній мобілізації дещо нижча, порівняно з попередньою. В Обласному військкоматі вважають, що причина цьому - відмова сільських голів розносити повістки, а також активна антимобілізаційна пропаганда. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Із 1000 військовозобов'язаних на Прикарпатті на медкомісії наразі прийшли 800, тобто 80 відсотків. Утім, таку цифру обласний військком називає низькою і звинувачує в цьому активну антимобілізаційну пропаганду, а ще голів сільрад, які не хочуть розносити повістки.

"Наскільки я пам'ятаю, голова сільради Коломийського району практично щиро зізнався, що перед виборами не хотів псувати своє відношення з громадою, яка за нього ж потім мала б проголосувати", - каже Олег Мороз, в. о. військового комісара Івано-Франківського облвійськкомату.

Одночасно з оголошенням мобілізації в інтернеті з'явився ролик, у якому івано-франківський журналіст Руслан Коцаба закликає ухилятися від мобілізації.

"Люди просто в розмовах прямо вказують, що пан Коцаба казав, писав… На тому ж сайті пана Коцаби були приклади заяв "Я відмовляюсь від мобілізації" - готовий бланк заяви", - каже Олег Мороз.

Після появи ролика Коцаба став завсідником ефірів на російських телеканалах. Щоправда, сам не визнає, що діє в унісон із кремлівською пропагандою.

"Я не вважаю, що це погано. Це нормально, коли я критикую… Навіть незважаючи на те, що це вигідно Росії", - каже автор ролика Руслан Коцаба.

Такою діяльністю в тилу обурені волонтери, які постійно возять спорядження військовим на передову.

"Свобода слова – це дуже гарно. Але давайте називати речі своїми іменами. Якщо в нас війна відверто з Росією, а не з ДНР, ЛНР – це є сценарій російський, фінансування російське, регулярна російська армія. Як вони так зрадили, за що – за гроші? За ідею? Невже совість продається?!", - обурюється Юрій Лоп'янецький, волонтер, керівник івано-франківської Самооборони.

Натомість правоохоронці апелюють не до совісті. СБУ вже відкрила кримінальне провадження за фактом появи ролика.

"В управління СБУ надійшла заява жителя області про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею Карного Кодексу (державна зрада). Державна зрада – це діяння, умисно вчинене на шкоду суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, обороноздатності держави", - каже Марія Римар, речник УСБУ в Івано-Франківській області.

В СБУ нагадують, що за підрив обороноздатності держави передбачене покарання - від 12 до 15 років в'язниці.

Нагадаємо, спецслужби РФ хочуть зірвати мобілізацію панікою у соцмережах та підставними "солдатськими матерями".

Кореспондент ТСН Алла Пасс

ВідеоНа Прикарпатті явка на медкомісії військовозобов’язаних дуже низька

Залиште свій коментар

Вибір редакції