На Прикарпатті відзначили 100-річчя керівника розвідки УПА

В Івано-Франківську вечором пам'яті відзначили 100-річчя з дня народження керівника розвідки УПА Миколи Арсенича, відомого як "Березовський".

В Івано-Франківську в народному домі "Просвіта" вечором пам'яті відзначили 100-річчя з дня народження військового діяча, керівника розвідки УПА Миколи Арсенича.

Одним із його псевдо було "Березовський", адже народився він в селі Нижній Березів Косівського району. На урочистостях слово про нього виголосив теж уродженець цього села і далекий родич, знаний просвітянин і краєзнавець Петро Арсенич.

За його словами, Микола Арсенич був членом ОУН із 19 років, членом Союзу української студентської молоді в Польщі. За революційну діяльність у 1937-му був заарештований польською поліцією. Із 1942 року – в Українській повстанській армії, очолював службу безпеки.

Разом із дружиною загинув у бою з НКВС у 1947 році (щоб не потрапити до рук ворога живими, дружина прийняла отруту, а Микола Арсенич і його колега Степан Мельник застрелилися).

Під час вечора пам'яті звучали повстанські пісні у виконанні хору Івано-Франківської міської організації ОУН "Золота заграва".

Читайте також:

"Свобода" пообіцяла нашестя галичан на Київ

У Львові під повстанські пісні УПА вбивали "енкаведистів"

Партія регіонів висуне в мери Львова шанувальника УПА

На Прикарпатті відкрили пам'ятник автору Заповідей українського націоналіста

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: