На Прикарпатті зустріли бійців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, які повернулися з Донеччини

Вдома хлопці пробудуть щонайменше 3 тижні, приведуть у порядок техніку, а потім знову повернуться на фронт.

На Івано-Франківщині зустріли бійців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Про це йдеться у сюжеті програми ТСН.19:30.

У зоні АТО бригада виконувала бойове завдання в районі Мар'їнки та Красногорівки, на Донеччині. Цю бригаду створили лише рік тому, нині там служать уже самі контрактники. Першим етапом додому приїхали кілька сотень бійців бригади.

У першому ешелоні – кілька сотень бійців 8-го окремого гірсько-штурмового батальону. Від травня вони воювали в найгарячіших місцях Донеччини – в районі Мар'їнки та Красногорівки.  

"Хочу вам подякувати за успішне виконання бойової задачі! Батальйон дійсно показав себе бойовою одиницею, набув потужного бойового досвіду, показав, що вони – справжні козаки!", –  каже командир 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади Василь Зубанич.

Урочиста зустріч на залізничному вокзалі Івано-Франківська лаконічна. Хліб-сіль, молитва від священників та навіть чиновники без довгих промов. Нарешті довгоочікувані обійми дорогих людей. Щасливі закохані багато не говорять.

Мати від радості, що син повернувся живим, свариться, бо той не береже своє здоров'я.

"Почав знову палити! І кашляє! Ось так. Воювати – є, а кинути палити...", – розповідає мати бійця Алла Красовська.

Додому бійці їдуть не самі: з чотирилапами побратимами. Інакше своїх собак не називають, адже там, на війні, їхні вуха, очі та ніс не раз рятували життя людей.  

"Ми стоїмо в наряді на посту. Тиша, темрява, туман. Чуємо: вуха встали так, порикувати почала. Зразу хлопці пішли подивитися. Бачать – сліди. Ну і коли чують собаку ніхто не підійде", – каже танкіст Анатолій Степанов.   

Зазначається, що 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду створили лише рік тому. Крім 8-го батальйону, попервах до неї увійшли ще "Айдар" та "Донбас". Однак після цієї відпустки склад бригади оновиться. Як, військові кажуть, таємниця.

"Зараз вище керівницвто прийняло рішення – змінити формат бригади, бо пункт постійної дислокації знаходиться на заході, а більшість хлопців в "Айдарі" та "Донбасі" зі сходу. Як наші хлопці хочуть повернутися додому, так і ті хочуть повернутися додому", – додав Зубанич.

Вдома хлопці пробудуть щонайменше 3 тижні, приведуть у порядок техніку, а потім знову повернуться на фронт.

Кореспонденти ТСН Алла Пасс та Роман Дутчак

ВідеоНа Івано-Франківщині зустріли бійців 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: