На прощання патріарх Кирило попросив українців молитися за нього

На завершення свого візиту Московський патріарх подякував українцям і сказав, що залишає в Україні частину свого серця.

Патріарх Московський і всія Русі Кирило висловив вдячність українським віруючим за підтримку впродовж 10 днів його пастирської поїздки країною.

"Я від щирого серця дякую вам, мої дорогі, за вашу молитву і вашу любов. Я дякую за вашу підтримку мене, як патріарха", - сказав Кирило в середу після молебня в Почаївській лаврі.

Патріарх висловив задоволення тим, що 10 днів його подорожей Україною були наповнені "спільною  соборною молитвою про мир на Україні, про процвітання цього благочестивого народу". Він відзначив також, що під час свого перебування в Україні переконався: "Церква Хрістова непереможна і, які б сили не намагалися зруйнувати її, це не під силу людини".

"Сила віри українського народу, який пройшов через багато випробувань, - це і є сила, яка тільки й здатна змінити життя на краще в цій країні", - впевнений голова Російської православної церкви.

Він пообіцяв молитися про те, щоб "цю просту істину зрозуміли всі - і люди політики, і люди бізнесу, культури і науки, і землероби, і робітники, і ще раз зрозуміли б люди церкви".

"Я чув ваші вигуки і бачив ваші обличчя. Я дякую вам сердечно за молитовну підтримку", - звернувся патріарх до тисяч людей, які зібралися в Почаївській лаврі. Він подарував братії монастиря образ Спаса Нерукотворного на згадку про свій візит в цю обитель.

Патріарх Кирило сказав також, що покидає Україну, "залишаючи тут частину свого серця".

"Завжди Україна і український народ будуть в моєму серці, бо я усвідомлюю себе наступником Київських і всія Русі митрополитів, які також у важких обставинах зберігали єдність церкви і віру свого народу", - зазначив патріарх.

Наприкінці своєї проповіді він, як і в інших містах України, попросив духівництво роздати віруючим невеликі паперові ікони святого князя Володимира. Кирило попросив усіх віруючих встановити їх у своїх домашніх іконостасах.

"Молитеся перед цими іконами і згадуйте свого патріарха, який потребує ваших молитов і вашої підтримки", - звернувся Кирило до українських віруючих.

Народ, який зібрався на площі Лаври, відгукнувся на слова патріарха дружним вигуком "Врятуй Вас Господи", після чого почав скандувати "Наш патріарх Кирило".

У свою чергу митрополит Київський і всієї України Володимир подякував патріарху за його візит, пообіцяв від імені всієї Української православної церкви молитися за те, щоб у предстоятеля було більше сил для "проповіді правди Христової" та подарував йому на пам'ять копію Почаєвськой ікони Божої Матері.

"В Україні розділене православ'я, благословіть їх своїм патріаршим благословенням, аби вони надоумилися та повернулися в ту церкву, звідки вони вийшли", - сказав Володимир, звертаючись до патріарха.

Нагадаємо, під час візиту до України патріарх Московський Кирило відвідав Київ, Донецьк і Донецьку область, Крим та низку західноукраїнських областей (Рівненщину, Волинь, Тернопільщину).

Під час візиту патріарха в різних регіонах України відбулися акції протесту націоналістично налаштованих політичних сил. Крім того, пролунало декілька гучних закликів. Зокрема, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" направило до Генпрокуратури заяву про порушення кримінальної справи проти Кирила за "дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті в Україні та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями".

Разом із тим, акції протесту на візит патріарха практично не вплинули, лише трохи відклавши його візит до Рівного.

Читайте також:

Тягнибок вимагає депортувати патріарха Кирила з України

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

Патріарха Кирила в Луцьку зустріли натовп віруючих і націоналісти

Україна здивувала та розчарувала патріарха Кирила

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: