Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Рівненщині медкомісія спростувала вагітність у жінки, яка звинуватила лікарів у крадіжці новонародженого немовляти

Тепер псевдопороділля стала фігурантом кримінальних справ про неправдиві свідчення.

На Рівненщині в поліції поставили крапку у скандальній історії, коли жінка звинуватила медиків у викраденні немовляти. Жителька села Підлозці Марія Сергіюк заявила, що носила під серцем донечку, а коли її народила у районній лікарні, медики дитину відібрали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На бік жінки стало чи не все село, лікарі ж наполягали, що Марія у них не народжувала і навіть не була вагітною. У поліції чекали результатів експертизи, яка б поставила крапку у цій історії. За висновками експертів, правоохоронці закрили кримінальне провадження про викрадення дитини медиками, бо факту злочину встановлено не було. "У медекспертизі зазначено, якщо одним реченням, то Сергіюк Марія не народжувала і не була вагітною в грудні 2017 року", - пояснив начальник слідчого відділення Млинівського відділу поліції Тарас Годюк.

ВідеоНа Рівненщині поліція розкрила справу, в якій жінка звинувачувала медиків у викраденні немовляти

Марія Сергіюк заявила, що носила під серцем донечку, а коли народила у районній лікарні, медики у неї дитину відібрали. З чоловіком написали заяву до поліції. Лікарі тоді твердили, що жінка в них навіть на обліку не стояла.

На Рівненщині поліція розкрила справу, в якій жінка звинувачувала медиків у викраденні немовляти

Медики райлікарні, яких звинувачувала псевдо породілля, зітхають з полегшенням, бо нарешті доведена їхня правота. Тепер вони розмірковують, чи позиватися за наклеп, бо постраждав їхній імідж. "Колектив повинен обдумати, подумати, як правильно зробити, чи висувати проти неї звинувачення, чи враховуючи якісь інші обставини по її здоров’ю", - пояснив заступник головного лікаря Млинівської райлікарні Володимир Боднар.

Натомість правоохоронці нічого не чекали, а одразу відкрили два нових провадження. "Перше за фактом неправдивого повідомлення про вчинення злочину, а друге за фактом надання потерпілою неправдивих показів слідчому", - пояснив Годюк. Попри висновки цілої комісії медиків ані Марія, ані її чоловік експертизам не вірять. Односельці також продовжують стверджувати – вагітність була. "Одна людина могла помилитися, але все село…Всі бачили", - кажуть люди.

Фотогалерея На Сумщині в під’їзд будинку підкинули немовля (5 фото)

У поліції Марії пропонували пройти психіатричну експертизу, але жінка відмовилася, бо хвилюється, що її хочуть переконати, буцімто вагітність вона могла собі вигадати. Таке явище, як надумана вагітність, і справді існує в психіатрії. "Певні особливості психіки, коли в них дуже і дуже переважає уява, інколи вони самі вірять у те, що вони уявляють. Біда в тому, що ці люди не прикидаються, вона навпаки – свято вірять у це", - пояснив психіатр Василь Галябар. Цей трапляється навіть зі здавалося б психічно здоровими людьми: якщо жінка дуже хоче дитину, і близькі її підтримують, то віра у вагітність навіть змінює її фізіологічний стан. "Набухають груди, іде відкладання жиру, як при вагітності, абсолютно це нормально і навіть вона може відчувати токсикоз. Таким людям потрібна наша допомога, а не покарання", - каже експерт.

У таке в селі повірити не можуть, і навіть готові виганяти полісменів, якщо за Марією приїдуть для арешту. Адже  жінці тепер загрожує до двох років за ґратами за неправдиві свідчення та, імовірно, примусова психіатрична експертиза.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції