Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Рівненщині об’єдналися православні з римо-католицькими священиками, щоб перепоховати останки монахинь

Їхні могили були спаплюжені

Вони спали у трунах, бо так за життя готувалися до смерті, а майже за три століття їхні сплюндровані останки довелося збирати з багнюки. У Дубні, на Рівненщині перепоховали 40 католицьких монахинь. Серед них і служниці ордену кармеліток.  Щоб звершити обряд поховання  об'єдналися священики - православні з римо-католицькими.

«Всю цю площу поховальної камери заповнювали просто перемішані кістки від зруйнованих поховань», - розповідає краєзнавець Юрій Пшеничний.

Він показує поховальну скрипту, де знайшли кістки сорока римо-католицьких монахинь. Вони тут були розкидані повсюди. Найімовірніше останки споганили за радянських часів шукачі скарбів. Тож археологам вдалося тут знайти не багато артефактів, утім достатньо, щоб підтвердити чиї це кістки.

«Медальйони, масивні такі литі, накладки на хрест у вигляді розпяття. Це все вказує, що ці всі предмети належали саме духовним особам, принаймні в переважній кількості», - додає чоловік.

Ці приміщення над скриптами колись були жіночим монастирем. Зокрема у другій половині 18 століття тут жили монахині-кармелітки. Служниці особливого католицького ордена. І мали суворий статут – за життя готувалися до смерті.

«Вони спали у трунах. Віталися «Memento mori», з латині – пам'ятай про смерть, і відповідно з рідними вони не мали права бачитися», - розповідає науковий працівник Дубенського державного культурного заповідника Наталя Іванова

У різні роки цю будівлю використовували то як школу для дівчаток, то як шпиталь, то як онкодиспансер. Нині це пам'ятка національного значення. Приміщення належать Українській православній церкві Київського патріархату. Священики і вирішили перепоховати останки.

«Особисто я дізнався зовсім недавно про ці залишки людей і те, що вони знаходяться в такому жахливому стані. Звичайно я доповів владиці і ми разом прийняли рішення про перепоховання», - каже благочинний Дубенського благочиння УПЦ КП протоіерей Василь Лозинський.

Щоби гідно поховати останки кармеліток православні священики стали пліч-о-пліч із римо-католицькими.

ВідеоНа Рівненщині перепоховали 40 католицьких монахинь

Вони спали у трунах, бо так за життя готувалися до смерті, а майже за три століття їхні сплюндровані останки довелося збирати з багнюки. Серед них і служниці ордену кармеліток. Щоб звершити обряду поховання об'єдналися православні та римо-католицькі священики.

На Рівненщині перепоховали 40 католицьких монахинь

Останки всіх монахинь склали в чотири труни. І хоча обряди православних та католиків різняться – службу правлять разом.

 «Обряд - чи хтось там кидає землю, чи читає хрип – це не є важливо. Для нас немає бути різниці як ми хрестимося чи зліва на право, чи з права на ліво. Повірте, це для Бога не є важливим. Для нього є важливим, щоб ми тут творили мир,  любов і злагоду», - каже настоятель Римо-католицької церкви Св. Яна Непомук отець Гжегож Оважани.

Панотці кажуть, мета такого об'єднання не лише, аби останки кармеліток нарешті знайшли спокій. Це і приклад порозуміння між українцями та поляками.

Науковці припускають, у поховальних скриптах можуть бути і ще кістки монахинь. Адже під монастирем за розповідями є цілі тунелі. Якщо знайдуть і ще останки, то також їх гідно поховають.

Залиште свій коментар

Вибір редакції