На Рівненщині парафіяни різних патріархатів влаштували криваві сутички за сільську церкву

Наразі церкву взагалі закрили для служб

Поки дві громади не примиряться, у церкві не молитиметься ніхто. Так вирішили обласні чиновники, які намагаються залагодити конфлікт довкола храму у селі Птича на Рівненщині. Вже кілька діб він під посиленою охороною поліції. Її викликали ще у п'ятницю, коли віряни Московського та Київського патріархатів ділили єдину у селі церкву фактично "стінка на стінку", йдеться в ТСН.16.45.

Дві сотні правоохоронців не лише з Рівненщини, а й з сусідніх областей перекрили підходи до Свято-Успенської церкви у селі. Вони вже четверту добу цілодобово охороняють храм, щоб не допустити нових сутичок. І увесь цей час усередині церки перебувають близько десяти вірянок Московського патріархату. Виходити відмовляються, щоб їхнє місце не зайняли опоненти з Київського.

"Рішення суду в нас є. Ми по закону. Ми ніколи не ухилялись від букви закону. А що вони тут роблять? Ми чекали рішення суду, коли воно вступить в дію. 2 грудня був апеляційний суд. Що ще дальше треба?", - каже жінка.

На їхню підтримку сьогодні у Птичу з'їхалося півтори сотні отців з усіх куточків області. Намагаються пробратися у храм, але поліція їх не пускає.

"Наша позиція чітка і проста. Представники Київського патріархату мають покинути територію нашого храму. Поліція має забезпечити громадський порядок на території храму. Ми маємо закрити на свої замки свій храм, свій церковний будинок", - каже відповідальний за врегулювання міжконфесійних конфліктів на Рівненщині протоієрей Віктор Земляний.

ВідеоНа Рівненщині віряни Московського та Київського патріархатів не можуть поділити церкви

Своїм храмом представники Московського патріархату називають єдину у селі церкву. Чотириста мешканців села вирішили, що хочуть перейти під юрисдикцію Київського патріархату. І вже рік відстоюють це право у суді. Та досі безрезультатно. На пропозицію проводити почергові богослужіння в УПЦ МП теж не пристали.

Минулої п'ятниці конфлікт переріс у криваве протистояння з коктейлями Молотова, димовими шашками і сльозогінним газом. Віряни Київського патріархату винуватять у цьому приїжджих священиків з УПЦ МП.

"Вони почали штурмувати храм, зрізали замки, зрізали двері, сто років стояла церква і вони виламали ті двері. Позаходили в храм з середини закрилися, і почали неправдиву інформацію давати. Що там і "Правий сектор" 250 чоловік, і решта всіх. Там нема нікого крім парафіян і батюшки із сусіднього села. Ото він все робить і каламутить", - розповідає прихожанка.

Як примирити дві громади вирішували сьогодні в обладміністрації. Закликають втрутитися у конфлікт патріархів обох церков. А доти храм буде під охороною поліції. І службу там ніхто не правитиме.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: