На Рівненщині перша громада УПЦ МП перейшла до ПЦУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таке рішення вона ухвалила під час Різдвяного богослужіння.

Релігійна громада у селі Деражне на Рівненщині ухвалила рішення про перехід із Української православної церкви Московського патріархату до новоствореної Православної церкви України.

Про це у коментарі "Радіо Свобода" розповів староста храму Микола Гаврилюк.

"Громада виявила бажання, щоб у нашому селі була створена українська православна церква. Під час цього церква була вщерть заповнена людьми. Отець Віктор (Чабан) підтримав це рішення і готовий далі служити громаді", – заявив він.

За словами старости, жоден із членів громади не виступив проти цього рішення. Загалом під час літургії були присутні близько 300 вірян.

 Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

ВідеоНа Черкащині три парафії Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Одразу три приходи Московського патріархату сьогодні заявили про перехід до Православної церкви України. Сталося це на Черкащині в селах Мала Маньківка, Харківка і Тимошівка. Зробили віряни з Черкащини це слідом за чотирма десятками інших приходів України. 

На Черкащині три парафії Московського патріархату перейшли до ПЦУ

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції