Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Рівненщині під час будівництва приміщення поліції виявили сховок зброї часів Другої світової війни

У сховку було близько 300 одиниць зброї.

Гранати, гринтівки, пістолети та набої звалилися на голову робітникам, які будують нове приміщення поліції у місті Острог, на Рівненщині. Вони розбирали дах старої будівлі, коли зброя часів Другої світової війни почала падати. Чий це сховок і скільки йому років, у ТСН.19:30.

У сховку було близько 300 одиниць зброї. Найбільше здивував, кажуть правоохоронці, австрійський пістолет «Штаєр» зразка 1912 року. "Уся зброя в хорошому стані і її можна використовувати. Уся вона стріляє", - каже керівник відділу комунікації ГУ Нацполіції Рівненщини Антон Крук.

У поліції все це вилучили. Вибухотехніки знешкоджуватимуть гранати, які в бойовому стані. Експерти вивчатимуть зброю. Місцеві правоохоронці і досі під враженням від знахідки.

Історики почали досліджувати, чий це сховок і коли він тут з'явився. Краєзнавець Микола Бендюк каже, перша думка – це сховок НКВС. Вони займали це приміщення із 1944 року. Утім, на місці знайшли документи, які свідчили, що зброю тут ховали до березня 1943 року. Це зробив такий собі Юрій Кобилянський із хутора біля села Борщівка сусіднього району. Місцину колонізували поляки, які підтримували більшовиків.

ВідеоНа Рівненщині під будівлею поліції виявили сховок зброї часів Другої світової війни

Гранати, гвинтівки, пістолети та набої - весь цей арсенал звалився на голову робітникам, які будують нове приміщення поліції у місті Острог на Рівненщині. Вони саме розбирали дах старої будівлі, як зброя почала падати. Чий це сховок і скільки йому років – дізнавалася ТСН.  

На Рівненщині під будівлею поліції виявили сховок зброї часів Другої світової війни

 "Загін імені Михайлова очолював герой радянського союзу Одуха. Він багатьох повбивав. Це був звір в погонах радянських, він активно співпрацював з цією польською колонією Борщівка", - пояснив краєзнавець.

Про співпрацю поляків з одухівцями дізналися німці, а тому Борщівку дощенту спалили, розповідає історик. Кобилянському із хутора вдалося втекти до Острога. "Скоріш за все йому цю зброю дали одухівці. Він її заховав там, бо тоді співпрацював з німцями. Німці дали свою зброю", - каже Микола Бендюк

Що далі було з Кобилянським історики ще досліджують. Вони  кажуть, він так ретельно сховав зброю, що знайшли її аж через 76 років. Тепер знахідка потрапить до музеїв.

Кореспондент ТСН Анна Махно.

Залиште свій коментар

Вибір редакції