Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Рівненщині після рекордної зливи потонуло село, люди залишилися без їжі та води

Місцева річка вийшла з берегів і затопила цілі вулиці.

На Рівненщині після 10-годинної зливи вночі вийшла з берегів річка Бунів. У селищі Рокитне через це підтоплені сотні господарств, загинули птахи та тварини, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Навіть у хатах рівень води сягав колін. Люди у відчаї: "Дивіться, що робиться – все пливе. Холодні, голодні, ми лишилися без нічого". Потужний дощ почався напередодні ввечері, а вже за кілька годин з берегів стрімко почала виходити тутешня річка. "Злякалися. Дитятко на тракторі отам стояло одне, а меншеньке вже на руках виносили", - розповідає місцевий житель Микола Коханевич. "Дітей на руки, собака плив за нами, скільки міг, а тут уже було глибоко і собака почав тонути, забрали", - каже місцева жителька Вікторія Тітко.

ВідеоСвійські тварини загинули унаслідок потопу на Рівненщині

У селищі Рокитне після 10-годинної зливи вночі вийшла з берегів річка. Перелякані люди в хатах лишали документи, гроші, хапали на руки дітей та втікали, бо боялися потопитися, вода прибувала надто швидко. Що зараз відбувається в селищі, дізнавалась ТСН.  

Свійські тварини загинули унаслідок потопу на Рівненщині

Вулиця Зарічна перетворилася на суцільну річку, на ній затоплені хати, хліви, городи. Евакуйованих уже десятк, але є й ті, хто покидати свої домівки не хоче. Люди переживають через понищені речі, занедбаний врожай і загиблу худобу та птицю. "Курей не піднімали, вже не було куди дівати", - каже місцевий житель Юрій Колесник. "Свині дуже пищали, собаки потопилися на ланцюгах", - кажуть очевидці.

Поки одні намагаються врятувати хоч щось, інші укріплюють дамбу, аби не знесло міст. Вони стверджують, що влада не допомагає. "Привезли каміння. Ми – руками поламаними. Начальства – нуль. Порозверталося і поїхало", - кажуть селяни. Вони вважають, що лиха можна було б уникнути, якби на початку зливи відкрили шлюзи під мостом, але це зробили тільки о 1:00 ночі. Тоді ж виявилося, що один шлюз поламаний і не відкривається. "Влада взагалі про нас не дбає. Ми тут тонемо, залишені самі на себе", - каже місцева жителька Оксана Богданець. Криниці наповнені брудом, люди бояться, що невдовзі залишаться без питної води.

Чиновники ж запевняють, що працюють – уже створили комісію, яка має підрахувати збитки. Очевидно, що їх на мільйони гривень і в районному бюджеті таких грошей не знайти. Шлюзи ж до затоплень ні до чого, у всьому винна злива. "Саме у цю річку стікаються води з усіх річок, які знаходяться на півдні нашого району, і це спричинили значні опади", - каже перший заступник голови Рокитнівської райдержадміністрації Олексій Берташ. Зі слів рятувальників, вода в селі протримається ще не один день. "Думаю, днів два-три – і це питання вирішиться, але тільки при сприятливих погодних умовах", - пояснив представник ДСНС Олександр Яценко.

Кореспондент ТСН Анна Махно

Залиште свій коментар

Вибір редакції