На Рівненщині скасували пробіг на честь польських солдатів, що вбивали українців
У місцевій владі наголосили, що схвалюють проведення тих подій, які об'єднують народи, а не роз'єднують їх.


У Рівненській області за підтримки влади був запланований пробіг пам'яті "Проклятих солдатів" - вояків польської Армії Крайової, які брали участь у вбивстві українського населення на Волині.
Про це повідомив у Facebook працівник Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук.
"За підтримки Здолбунівської райдержадмінстрації 26 лютого має відбутися пробіг пам'яті "Проклятих солдатів" тобто АКівців, які вбивали українців на Волині. Ось відповідний промовистий плакат. Виявляється і у нас державні мужі люблять Качинського та його антиукраїнські заяви. Та не тільки люблять а й підтримують", - написав він.
На це повідомлення у соцмережі відреагував голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. За його словами, до місцевої влади звертався культурно-просвітницький центр ім. Чацького з листом щодо проведення свого заходу.
"Як ви бачите, в цьому листі немає ні слова про те, кого саме збираються вшановувати в цьому забігу. Про те, що ми співорганізатори заходу і якого саме - ми дізналися з афіші після того, як вона була випущена", - зауважив він.
Пізніше він повідомив про розмову із директором КПЦ ім. Чацького, після чого було ухвалено скасувати пробіг.
"Таке рішення прийнято з розумінням необхідності не піднімати питання, які стосуються непростих сторінок історій України та Польщі. Ми повинні шукати те, що нас об'єднує, а не розділяє", - наголосив глава РДА.
Водночас Кондрачук наголосив, що місцева влада виступає за активну співпрацю з польськими колегами. Зокрема, у березні в місті очікують на дводенний візит керівництва одного з повітів Польщі.
"Деякі наші школи уже впродовж багатьох років мають співпрацю з польськими друзями за освітніми програмами. Зрештою, в Здолбунові потужне та авторитетне Товариство польської культури. І влада завжди сприятиме усім гарним заходам та акціям цього Товариства. Таким заходам, що посилюють дружбу двох народів, в багатотлітніх стосунках між якими можуть мати місце й неприємні моменти, а не роз'єднують нас", - зазначив він.
Нагадаємо, лідер керівної партії Польщі "Право і Справедливість" Ярослав Качинський заявив, що майбутнє українсько-польських відносин перебуває "під питанням" через трактування в Україні ролі УПА у власній історії.