Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Рівненщині виявили останки, які можуть належати знатному князівському роду

Археологи виявили вже останки кількох людей

Розкидані людські останки, які можуть належати знатному князівському роду з Польщі, виявили археологи на Рівненщині. Там розпочали розкопки в усипальниці Благовіщенського костелу. Офіційно досліджень тут не проводили понад сто років, кажуть ініціатори розслідування. І їхні пошуки не були марними, просто на очах журналістів ТСН,  археологи знайшли ще одне поховання.

Археолог Олексій Войтюк показує рештки, які він з колегами знайшов в усипальниці Благовіщенського костелу, що колись належав знатному княжому роду Чорторийських. Кістки обережно складені в картонній коробці, їм зо півтисячі років.

«Кістки в цій крипті вони розкидані були хаотично по підлозі. Вірніше підлогою це важко назвати - по засипці зі сміття», - каже археолог.

Найімовірніше над рештками поглумилися за радянських часів, каже фахівець. Пошуковці не виключають, навідувалися сюди в пошуках коштовностей і чорні археологи.

Благовіщенський костел – це пам’ятка архітектури XVII століття у селищі Клевань. Його фундатор зі знатного польського роду -  князь Юрій Чорторийський.

 «Чарторийські були засновниками однієї з двох партій, які змагалися за корону короля Польщі, Речі Посполитої. Це один із знатних родів Польщі», - каже ініціатор розкопок Сергій Мініч.

Тож в цій усипальниці декого з роду Чорторийських і ховали. Археологи кажуть, це надзвичайно важливе дослідження. Завдяки йому зможуть довести, що усипальниця значно давніша, аніж вказано у історичних згадках про неї.

Розкопки лише почали, тому що ще знайдуть, археологи гадати не беруться. Попереду  експертизи кісток, щоби з’ясувати точно кому з князів вони належать. А після цього про знахідки мають повідомити поляків, щоби разом гідно перепоховати останки. Адже в Польщі і досі діє фонд князів Чорторийських.

Залиште свій коментар

Вибір редакції