На Рівнещині немовля отруїлось кашею, яку зварили із води з шаленим вмістом нітратів

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Рівнещині немовля отруїлось кашею, яку зварили із води з шаленим вмістом нітратів

Фото: УНІАН

Лікарі радять вживати воду із аптек.

Місячне немовля отруїлося нітратами на Рівненщині. Хлопчик потрапив до реанімації після того, як його нагодували сумішшю. Тітка помітила, що у крихітного племінника почала синіти шкіра, і одразу звернулася до медиків, ідеться у сюжеті ТСН.19:30.

Тетяна забрала дітей, бо їхня мама прихворіла і її ушпиталили. За її словами, вона купила якісну суміш, воду з криниці закип’ятила. "Вони одразу звернулися за медичною допомогою. Дуже правильно зробили і дитина була транспортована до нас", - сказав Олександр Шевчук, завідувач відділення патології новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні.

Спершу маля поклали до реанімації, згодом - до відділення патології новонароджених. Виявилося, Максимко отруївся нітратами. Їхній вміст у воді з колодязя перевищував норму у 12 разів. "Надзвичайно велика концентрація. Це відбувається внаслідок нераціонального використання пестицидів, міндобрив, які накопичуються в ґрунтах і потрапляють із водою в ту саму питну воду в колодязі, далі в наші рослини", - повідомила завідувачка відділення Рівненського лабораторного центру Наталя Седляр.

Нітратів і у сусідському колодязі знайшли в кілька разів більше за норму. Альтернативи у людей немає - попри централізоване водопостачання - у кранах, кажуть, вже тиждень сухо. Без води майже півсотні сільських хат через постійні прориви у старих трубах, каже сільський голова Синева Микола Волкошовець. Донині рятували колодязі, тепер біля сільради оголошення про нітрати. Грошей на капітальний ремонт чи заміну мереж немає. Тож попри небезпеку люди ходять до криниць і джерел.

"У жодному випадку не можна використовувати воду з різних джерел. Для дитини навіть невеликий вміст нітратів може привести до фатальних наслідків", - констатував завідувач відділення патології новонароджених Рівненської обласної дитячої лікарні.

Під час кип’ятіння, кажуть медики, нітрати не лише не зникають, але стають ще  небезпечнішими. Єдиний вихід - воду для дітей купувати бажано в аптеці. Максимкові уже значно краще і невдовзі його обіцяють виписати з лікарні.

Анна Махно

Місячне немовля отруїлося нітратами на Рівненщині

Місячне немовля отруїлося нітратами на Рівненщині

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація