На російському кордоні затримали депутата Верховної ради

Під час проходження паспортного контролю нардеп від БЮТ Олег Білорус був затриманий без пояснень причин і пояснень.

Народні депутати України заявляють про безпідставне затримання на російському кордоні голови комітету Верховної Ради у закордонних справах Олега Білоруса.

Як повідомила народний депутат Ірина Герщенко, сьогодні у Москві має відбутися восьме засідання міжпарламентської комісії зі співробітництва ВР та Федеральних зборів Російської Федерації.

До Москви прибула делегація народних депутатів у складі представників усіх фракцій. Очолює делегацію перший заступник голови ВР Олександр Лавринович.

Під час проходження депутатами паспортного контролю виникла затримка із проходженням контролю народним депутатом України Білорусом. Його документи перевіряли 20 хвилин.

Депутат пов`язує цю затримку зі своєю позицією у питанні визнання світовою спільнотою Голодомору в Україні 1932-1933 років.

Як повідомив сам Білорус, напередодні посол України в РФ Костянтин Грищенко запевнив його у тому, що російська влада сприятиме роботі української парламентської делегації.

Разом із тим він заявив, що у середу при проходженні паспортного контролю був затриманий без пояснень причин і жодних роз’яснень.

За словами Білоруса, після інциденту начальник прикордонної служби спробував усно вибачитися, однак депутат не прийняв його вибачень і заявив, що ці дії є "міжнародною провокацією", про яку він поінформує президента ОБСЄ, голову Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України і Росії.

За словами Білоруса, посол України в РФ Грищенко в розмові з ним, що відбулась після інциденту, пообіцяв негайно направити ноту протесту до МЗС Росії.

"Цей інцидент являє собою факт, який ніколи не повинен був трапитися у відносинах між двома країнами. Є підстави вважати, що інцидент був організований і спровокований у зв’язку з тим, що я є автором прийнятої Парламентською асамблеєю ОБСЄ резолюції по Голодомору", - переконаний Білорус.

Нагадаємо, в травні 2008 року з російського аеропорту "Шереметьєво-2" депортували депутата від "НУ-НС" Владислава Каськіва.

5 червня радника президента, академіка Жулинського, який приватно подорожував з дружиною і донькою до Санкт-Петербурга для відвідання могили родича, без пояснення причин затримали і депортували назад в Україну.

12 травня СБУ заборонила в'їзд на територію країни меру Москви Юрію Лужкову, який заявив про те, що Севастополь не є частиною України.

Пізніше Київ і Москва відмінили заборони на в'їзд громадян двох країн на територію України і Росії.

Читайте також:

Росіяни ставляться до України гірше, ніж українці до Росії

Фірташа готові примусово доправити на допити у Москві

Між Росією та Грузією поновили рух літаків

Українка судиться з польськими прикордонниками
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: