На Сонці стався потужний спалах

На Сонце після зовсім невеликої перерви починається новий сплеск активності.

Найпотужніший з середини 2007 року спалах стався на Сонці 19 січня увечері, говориться в повідомленні на сайті російської орбітальної обсерваторії "ТЕСИС", створеної вченими Фізичного інституту імені Лебедєва РАН (ФІАН).

"Подія почалося близько 15:00, максимум спалаху був досягнутий о 15:41, всього ж подія продовжувалося до 16:57, тобто майже дві години. По зростанню потоку рентгенівського випромінювання на орбіті Землі спалах був класифікований як M2.3 ... Останній раз спалах більшої сили був зареєстрований ще 4 червня 2007 року ", - йдеться в повідомленні.

Сонячні спалахи діляться в залежності від потужності рентгенівського випромінювання Сонця на п'ять класів, які позначаються літерами латинського алфавіту: A, B, C, M і X. Мінімальний клас A0.0, відповідає потужності випромінювання на орбіті Землі в 10 нановат на квадратний метр, і при переході в кожну наступну категорію збільшується в десять разів. Під час максимуму попереднього сонячного циклу наприкінці жовтня 2003 року спостерігались спалахи з потоком випромінювання понад один мільйон нановат - аж до класу X17.

На думку вчених з лабораторії рентгенівської астрономії ФІАНа, які ведуть проект "ТЕСИС", на Сонце після зовсім невеликої перерви починається новий сплеск активності, оскільки спалаху передували два інших - силою C5.2, що відбулися близько півдня, а також потужністю C4.9 - близько 12 години ночі.

У повідомленні наголошується, що інтервали між сплесками активності стають все коротшими, а їх потужність все більше.

"Якщо сплеск активності пов'язаний з новою областю, що з'являється в даний момент на півдні Сонця, то можна відзначити, що в найближчі дні він повинен остаточно вийти в поле зору Землі. Через один-два дні з поверхні нашої планети стануть видні і системи сонячних плям, які поки що приховані за сонячним обрієм. Визначати ж "космічну погоду" в околицях нашої планети область буде до кінця поточного місяця, який може стати дуже цікавим ", - говорять вчені.

Читайте також:

Поруч із Сонцем знайшли водяну планету

На Сонці стався рекордний за потужністю спалах

Найближчим часом Сонце "вибухне" надлишком енергії

 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: