На Сумщині директор школи за рахунок городян взяла 280 кредитів

Дата публікації
Перегляди
4200
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Сумщині директор школи за рахунок городян взяла 280 кредитів

Ілюстрація

Директорка обіцяла обов'язково віддати всі кредити, але тепер заявляє, що кредити брала тільки сама і сама ж з ними розплачується.

У Ворожбі Сумської області депутат і одночасно директор школи за чужими документами оформила 280 кредитів на загальну суму понад мільйон гривень.

Принаймні, так стверджують люди, які змушені були самі "допомогати" авторитетній у місті особі. Відтак, усім миром і взялись оформляти на себе кредити - які директорка обіцяла обов'язково віддати.

Спочатку постраждали всі її підлеглі. Їх викликали до кабінету і вимагали допомогти начальнику грішми.

"Я її прошу, у мене дитина мала, у мене заберуть квартиру, - не переживай, спи спокійно, нічого страшного. Ти що мене не знаєш, я тебе не кину, не залишу", - розповіла постраждала вчителька школи.

Хто не погоджувався на дружній жест допомоги - оформляти на себе кредити, примушували, - стверджують викладачі.

"Приходили на уроки, викликали до кабінету директора і змушували в наказовому порядку їхати на Суми і подавати свої документи для отримання кредитів. Погрожували звільненням, був моральний тиск, тобто, або звільнюйся з роботи, або - бери", - розповідає інший учитель школи.

Вчитель фізкультури розповів, що за 2 роки оформив на себе 3 кредити по 7 тисяч гривень і передав кошти директору школи, а вона, як і обіцяла, справно виплачувала. Проблеми почалися за рік - прийшла виконавча служба описувати майно.

Виявилося, на ньому "висить" ще ціла низка кредитів, про які він і гадки не мав. Щоб за борги не забрали будинок, почав платити.

Та обманутий вчитель бодай знав про кредити. А от працівниці шільної їдальні навіть не здогадувались, що стільки напозичались.

"Я його не брала кажу, я його в очі не бачила і не була у банку", - каже кухар шкільної їдальні.

Вони підозрюють, що директорка могла потай скористатися особовими справами, адже там є і паспортні дані, і коди, і їхні підписи.

Коли за розслідування "кредитної піраміди" взялися правоохоронці виявилось, що масштаби афери вийшли далеко за межі школи. Слідчі переконані - провернути таку махінацію депутат райради без спільників не могла.

"На даний час встановлено 280 осіб, які оформили кредити на загальну суму 1 мільйон 200 тисяч гривень. У ряді випадків при отриманні кредитів особи, які виступали поручителями, взагалі не знали про укладання договорів", - розповіла керівник СЗГ УМВСУ в Сумській областіЕльвіра Біганова.

Тож постраждалих може бути більше. На час розслідування директорку відсторонили від роботи. Нині вона на лікарняному й твердить: всі брешуть, вона невинна, і платитиме тільки за своїми боргами.

"Я нікого не просила брати кредити, нікого не просили, ті кредити, які мені потрібні були - я брала сама, а те, що комусь захотілось списати кредити під цю марку свої на мене - так це вже інша справа, нехай суд розглядає", - каже директорка.

А люди в розпачі - документи проти них, бо їхня усна домовленість з прямим начальником банки не цікавить. Скинути фінансовий тягар вони зможуть лише по закінченню слідства, коли, а точніше якщо їх визнають потерпілими.

Читайте також:

Українці стали частіше брати кредити

В Україні остаточно заборонили валютні кредити

Українці проміняли кредитні спілки на ломбарди

На Сумщині директор школи за рахунок городян взяла 280 кредитів

На Сумщині директор школи за рахунок городян взяла 280 кредитів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4200
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація