Директорка обіцяла обов'язково віддати всі кредити, але тепер заявляє, що кредити брала тільки сама і сама ж з ними розплачується.
У Ворожбі Сумської області депутат і одночасно директор школи за чужими документами оформила 280 кредитів на загальну суму понад мільйон гривень.
Принаймні, так стверджують люди, які змушені були самі "допомогати" авторитетній у місті особі. Відтак, усім миром і взялись оформляти на себе кредити - які директорка обіцяла обов'язково віддати.
Спочатку постраждали всі її підлеглі. Їх викликали до кабінету і вимагали допомогти начальнику грішми.
"Я її прошу, у мене дитина мала, у мене заберуть квартиру, - не переживай, спи спокійно, нічого страшного. Ти що мене не знаєш, я тебе не кину, не залишу", - розповіла постраждала вчителька школи.
Хто не погоджувався на дружній жест допомоги - оформляти на себе кредити, примушували, - стверджують викладачі.
"Приходили на уроки, викликали до кабінету директора і змушували в наказовому порядку їхати на Суми і подавати свої документи для отримання кредитів. Погрожували звільненням, був моральний тиск, тобто, або звільнюйся з роботи, або - бери", - розповідає інший учитель школи.
Вчитель фізкультури розповів, що за 2 роки оформив на себе 3 кредити по 7 тисяч гривень і передав кошти директору школи, а вона, як і обіцяла, справно виплачувала. Проблеми почалися за рік - прийшла виконавча служба описувати майно.
Виявилося, на ньому "висить" ще ціла низка кредитів, про які він і гадки не мав. Щоб за борги не забрали будинок, почав платити.
Та обманутий вчитель бодай знав про кредити. А от працівниці шільної їдальні навіть не здогадувались, що стільки напозичались.
"Я його не брала кажу, я його в очі не бачила і не була у банку", - каже кухар шкільної їдальні.
Вони підозрюють, що директорка могла потай скористатися особовими справами, адже там є і паспортні дані, і коди, і їхні підписи.
Коли за розслідування "кредитної піраміди" взялися правоохоронці виявилось, що масштаби афери вийшли далеко за межі школи. Слідчі переконані - провернути таку махінацію депутат райради без спільників не могла.
"На даний час встановлено 280 осіб, які оформили кредити на загальну суму 1 мільйон 200 тисяч гривень. У ряді випадків при отриманні кредитів особи, які виступали поручителями, взагалі не знали про укладання договорів", - розповіла керівник СЗГ УМВСУ в Сумській областіЕльвіра Біганова.
Тож постраждалих може бути більше. На час розслідування директорку відсторонили від роботи. Нині вона на лікарняному й твердить: всі брешуть, вона невинна, і платитиме тільки за своїми боргами.
"Я нікого не просила брати кредити, нікого не просили, ті кредити, які мені потрібні були - я брала сама, а те, що комусь захотілось списати кредити під цю марку свої на мене - так це вже інша справа, нехай суд розглядає", - каже директорка.
А люди в розпачі - документи проти них, бо їхня усна домовленість з прямим начальником банки не цікавить. Скинути фінансовий тягар вони зможуть лише по закінченню слідства, коли, а точніше якщо їх визнають потерпілими.
Українці стали частіше брати кредити
В Україні остаточно заборонили валютні кредити
Українці проміняли кредитні спілки на ломбарди