Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Сумщині поліція відхрестилася від знайдених грибниками десятків людських кісток та черепів

На приголомшливу знахідку натрапили двоє чоловіків – край села, у глухому лісі, поблизу українсько-російського кордону.

Скандал із втаємниченим зникненням людських останків розгорівся на Сумщині.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

З десяток кісток та череп начебто знайшли в лісі грибники й відразу показали їх поліції. Та через місяць правоохоронці відхрестилися від знахідки, мовляв, насправді нічого не було, а грибникам  - привиділося. І лише коли інформація стала відома широкому загалу, прокуратура запідозрила поліціянтів у приховуванні злочину та речових доказів. 

Шукали гриби, а знайшли – людські останки. На приголомшливу знахідку натрапили двоє чоловіків – край села, у глухому лісі, поблизу українсько-російського кордону.

Звістка про людські кістки в лісі відразу розлетілася селом. Там переповідають, начебто останки забрала поліція, але справу так і не відкрили. Через місяць грибівники розповіли про знахідку вже співробітникам СБУ, які оглянули місце й знайшли там щось схоже на скальп.

"Моя думка двояка: або це шматок шкіри з бічної частини кабана. Або якщо це людське, то волосся досить довге там було, більше схоже на жіноче", - сказав керівник Глухівського відділу поліції Андрій Сергієнко.

Правоохоронці мовчали. Тож грибівники розповіли все очільнику міста. Мішель Терещенко збирає прес-конференцію і звинувачує поліцію в бездіяльності та приховуванні злочину.

"Ми вже розуміємо, що грибники бачили труп, бачили череп, бачили золоті коронки зубів, ну і місяць після цього все пропало"- розповів міський голова Глухова Мішель Терещенко.

Одночасно з інформацією про знайдені людські останки заговорили і про очільника Сумського осередку партії УДАР Сергія Лихмана. Він зник у травні 2014-го. Вже 2,5 роки його фотографії розклеєні в усіх без винятку відділеннях поліції.

Серед припущень кому б могли належати кістки – у соцмережах обговорюють і зниклого безвісти слідчого прокуратури, і викраденого сумського підприємця.

"Чутки та припущення, які нині активно ширяться, не мають під собою жодних підстав, адже ми ще не отримали результатів призначеної нами експертизи", - сказала речниця ГУ НП в Сумській області Ельвіра Біганова.

Своєю чергою, у Глухівському відділі поліції взагалі заперечують, що збирали кістки.

"Ну ви збирали кістки? - Ні, звичайно, і як би ми частина зібрали і частина залишили - це несерйозно. - Ви не знайшли те місце? - Звичайно, ми це місце просто не бачили", - заявив заступник керівника Глухівського відділу поліції Сергій Буханістий.

Поспілкуватися з грибівником, який начебто знайшов кістки – виявилося непросто. Після перебування в поліційному відділку він раптово відмовляється говорити.

"Я нічого не можу сказати вам. Ну, то було вчора. Все", - зазначив він.

Обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом приховування злочину правоохоронцями. Уже з'ясовано - в жодному поліційному документі  не зафіксоване повідомлення про виїзд слідчих на місце виявлення людських останків та інформація про огляд місця інциденту.

Наразі стало відомо що шмат шкіри з волоссям, який знайшли в лісі співробітники СБУ – точно належить людині. Кому саме? Чи були кістки? І хто говорить неправду грибники чи поліціянти? – у прокуратурі це обіцяють з'ясувати під час слідства.

Кореспонденти ТСН Оксана Солодовник та Олександр Левін.

Залиште свій коментар

Вибір редакції