На Сумщині лікарі не відпускають додому породіллю з немовлям через погане житло

Молоду жінку не відпускають додому вже більше місяця, погрожуючи, за її словами, забрати сина.

Породілля Аліса Ліщинська більше місяця домагається законного права піти разом із сином додому із пологового будинку Роменської ЦРЛ (Сумщина). Пологовий для неї перетворився на ізолятор тимчасового тримання. Лікарі не випускають маму з сином, мотивуючи поганими побутовими умовами породіллі. Сама ж Аліса підозрює, що медики хочуть відібрати в неї дитину, тому ні на мить не випускає з рук новонародженого Артема.

Уже на четвертий день після пологів, медики приголомшили молоду матір звісткою про те, що дитину їй не віддадуть. Аліса каже, що головний лікар Ніна Скорик тричі пропонувала їй відмовитися від сина, навіть погрожувала забрати дитину через прокуратуру.

Сама головний лікар такі звинувачення відкидає. Каже, завжди беруть під контроль дітей із "таких сімей ", оскільки велика смертність немовлят. Проблема Аліси – погані житлові умови. Про саму матір ж ніхто нічого поганого не може сказати: здорова, не п'є, не курить.

Аліса погодилася підписати заяву про тимчасове перебування дитини в лікарні, доки не закінчать у будинку ремонт. Насправді ж, каже дівчина, у заяві її змусили написати про брак житла. Та медики будь-який тиск на породіллю заперечують.

Згідно з актом обстеження житла - умови справді жахливі. Із цим погоджується й Аліса. Але, з пологового будинку вона сподівалася повернутися в дім бабусі й дідуся, утім, медики не дозволили. Чому - не розуміють і в сільраді. Світлана Галенко, секретар сільради каже, що лікарі відкинули пропозицію про будинок діда з бабою і про житло дядька, хоча сільська влада не заперечувала.

За місяць зусиллями родичів в оселі породіллі поставили нові двері, пластикові вікна, перекрили дах - усе це днями має оцінити спеціальна комісія, від вердикту якої й залежить чи віддадуть дитину рідній матусі. Утім, хай якими будуть висновки комісії, Аліса каже, що добровільно не віддасть Артема нікому. А родичі тим часом готові подавати позов до суду.

Читайте також:

На Буковині мати заморила голодом одномісячну дитину

На Львівщині 25-річна породілля померла через недбалість медиків

Батьки звинуватили медиків у смерті їх новонародженої дитини

ВідеоПологова пастка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: