На Сумщині під виглядом реабілітації незаконно утримували та катували нарко- та алкозалежних

Реабілітаційні центри були розміщені в приватних будинках на околиці Сум.

На Сумщині група осіб створили так звані "реабілітаційні центри" для лікування залежних, деяких людей утримували проти власної волі.

Про це повідомляє ГПУ.

За перебування в такому закладі організатори отримували від "пацієнтів" чи їхніх родичів від 5 до 10 тис грн щомісячно.

У рамках кримінального провадження прокуратурою спільно з поліцією було проведено 13 обшуків за місцем проживання кураторів і персоналу та в двох "реабілітаційних центрах", які розміщені в приватних будинках на околиці Сум.

У одному "центрі" проходили нібито "курс реабілітації" 17 осіб, в іншому – 14.

Під час обшуків виявлено та вилучено грошові кошти, документи, препарати, заборонені у вільному обігу, тощо.

Наразі з'ясовуються всі обставини, за яких потерпілі потрапили до "центрів", умови їхнього перебування, а також застосування до них фізичного або психологічного насилля.

Вирішується питання про затримання куратора та трьох "співробітників реабілітаційного центру".

Нагадаємо, на Київщині викрили мережу центрів з "лікування" наркозалежних40-річний лікар однієї з держмедустанов і 27-річна медсестра причетні до створення та діяльності чотирьох незаконних реабілітаційних центрів, один із яких функціонував у Києві, а інші – у області.

У звичайних на вигляд приватних будинках, пацієнтів "лікували" від різних видів залежності: наркоманії, алкоголізму та ігроманії. 

Загалом у закладах перебувало до 50 осіб, тобто по 10-15 пацієнтів у кожному "центрі", а термін "лікування" складав від кількох тижнів до року. 

Залиште свій коментар