На Сумщині судять сучасних інквізиторів у погонах

Правоохоронці наполягають на своїй невинуватості та слабкому здоров'ї затриманого, який, за останньою версією, впав зі східців.

На Сумщині дев'ятеро колишніх працівників Чернігівського УБОЗу та спецпідрозділу "Сокіл" знаходяться під звинуваченням у побитті чоловіка. Рік тому, в приміщенні відділу УБОЗ у Прилуках, помер затриманий Сергій Кунцевський. Родичі переконані - його замордували і вбили. Правоохоронці наполягають на своїй невинуватості та слабкому здоров'ї затриманого, який, за останньою версією, впав зі східців. Нині, задля об'єктивності, з Чернігівщини справу передали на розгляд до Конотопського міжрайонного суду.

Обвинувачення підтримують двоє прокурорів - із Чернігова та Конотопа. Вже допитали трьох обвинувачуваних, кількох свідків та постраждалих. Від часу передачі справи до Сумської області мало що змінилося - підсудні і далі відкидають факт злочину і кажуть, що діяли у визначених законом межах. Троє з них - під вартою, решта - на підписі про невиїзд. Позиція їхніх захисників теж незмінна - вони наполягають на звільненні з-під варти арештантів і чекають виправдального вироку.

Остаточно причину смерті не з'ясовано - за свідченням судмедекспертів, затриманий помер від черепно-мозкової травми і крововиливу - ймовірно, після падіння. Але захисники потерпілих наполягають на тому, що до фатального падіння призвели тортури УБОЗівців. Про це свідчать понад півсотні тілесних ушкоджень на тілі та обличчі померлого - на зап'ястях та по всьому тілу. І беззаперечним доказом вини правоохоронців, зі слів захисників, має стати відеозапис затримання Кунцевського, зроблений самими УБОЗівцями.

Ігор Жайворонко, захисник потерпілих: "Із цієї відеокасети вбачається сама поведінка працівників УБОЗу, які були одягнені в спецодяг і на голові у них були маски - безпосередньо одягання на Кунцевського целофанового пакета на його голову, нанесення тілесних ушкоджень табельною зброєю по тілу".

Попереду - допит ще трьох постраждалих, яких УБОЗІВці затримували разом із Кунцевським. Саме з їхніх свідчень суд сподівається дізнатися правду, що ж насправді відбувалося із затриманими. Чи вдавалися правоохоронці до катувань, вибиваючи свідчення і що було з тими, хто відмовлявся говорити.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН:

Читайте також:

Троє дільничних інспекторів забили насмерть пастуха

В Донецьку міліція жорстоко побила хлопця за компромат на прокурора

Українська міліція за 9 місяців закатувала трьох людей

Трьох мешканців Одещини міліція насильно відправила до колег у Молдову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: