На Сумщині живих людей записали у жертви Голодомору

Мешканців цілого села внесли у список тих, хто загинув від Голодомору, а потім ще й провели панахиду за ними.

Національна книга пам'яті
УНІАН
Прізвища живих мешканців цілого села опинилися в книзі жертв Голодомору
Живих мешканців села Андріяшівка Роменського району Сумської області занесли до книги жертв голодомору, виданій на Сумщині.

Як повідомили в Сумській облдержадміністрації, помилка відбулася через службову фальсифікацію, здійснену начальником управління внутрішньої політики Роменської райдержадміністрації.

Чиновник, якому було доручено скласти список жертв Голодомору на території Андріяшівської сільради, не довго думаючи, використовував список виборців, зареєстрованих в Андріяшівці.

Таким чином, живі мешканці села потрапили до списку загиблих від Голодомору. Незабаром список був виданий окремою книгою, яка була поширена по сільських бібліотеках, у тому числі і в Андріяшевській.

Яке ж було здивування місцевих мешканців, коли замість загиблих односельчан вони виявили в книзі себе. Розгорівся скандал, за підсумками якого чиновник, що допустив фальсифікацію, був звільнений, а список загиблих виправлений. Але на цьому справа не закінчилася.

Виявилось, що за неправильним списком була проведена панахида в день пам’яті жертв Голодомору. Тобто живих людей відспівали, як мертвих.

Нещодавно, один з відспіваних жителів Андріяшівки, чоловік 46-ти років несподівано помер і чутки пов’язують це саме з наслідками помилкового відспівування. Місцеві жителі мають намір звернутися до церкви, щоб відмінити відспівування по живих.

Читайте також:

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

СБУ попросила в Росії секретні документи про Голодомор

Патріарх Кирило назвав Голодомор спільною бідою Росії та України

В Україні забороняють російський фільм про Голодомор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: