Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Священному синоді обговорять конфлікт у церкві - Епіфаній

Синод відбудеться 24 травня.

Священний синод Православної церкви України відбудеться 24 травня. На ньому, зокрема, піднімуть питання конфлікту в церкві.

Про це в інтерв'ю ВВС News Україна розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

Також під час синоду будуть обговорювати загальний стан справ у церві. "Якщо ми керуємося колегіально, то відповідно на Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть винесені певні рішення, які стосуються нашої єдності. Бо я як предстоятель, і Священний синод покликаний все робити задля того, щоб у церкві панувала єдність і мир. Ми не будемо нічого робити того, що руйнує нашу єдність", - сказав Епіфаній.

На синоді не будуть розглядати зміни до статуту. Також митрополит заперечив заяви почесного патріарха Філарета про те, що під час синоду його можуть відправити на спокій. "Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. Завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій – це відверта неправда", - сказав Епіфаній.

Крім того, згідно з новим статутом, архієрея обирають на кафедру пожиттєво. "Якщо будуть якісь непорозуміння чи вчинені певні дії – це буде розглядатись і Священним синодом, і церковним судом, після якого будуть прийматися відповідні рішення за статутом", - сказав предстоятель ПЦУ.

На запитання, чи можуть, приміром, відлучити Філарета, Епіфаній відповів: "Я б не хотів коментувати якісь речі, які вносять певний дисонанс, які вносять розділення. Навіщо говорити "на спокій", "відлучення"? Це безпідставно і лише збурює пристрасті".

Нагадаємо, почесний патріарх Філарет надіслав листи архієреям на бланку Київського патріархату, що спричинило хвилю занепокоєнь тим, що Томос, про який так довго домовлялись на найвищому державному рівні, може бути відкликаний Вселенським патріархом Варфоломеєм. Цю тезу підтвердив і предстоятель ПЦУ митрополит Київський Епіфаній. "Сьогодні повернення до попередньої структури Київського патріархату означає повернення назад, в ізоляцію, втрату Томосу й усіх здобутків церковної незалежності", - наголосив він.

В Мінкульті поспішили запевнити, що УПЦ Київського патріархату ліквідований 15 грудня 2018 року під час Об'єднаного собору за участі представників влади, УПЦ КП, УАПЦ і частини УПЦ МП.

Відео Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

Почесний Патріарх Філарет сьогодні вийшов до журналістів із великою прес-конференцією. Розповів - обурений тим, що учасники Об'єднавчого собору, зокрема архієреї та президент Порошенко, зрадили, бо не дотрималися своїх обіцянок. Обіцяли Філарету, що новою церквою керуватиме він, а митрополит Епіфаній лишень представлятиме ПЦУ за межами України. Домовленості, за словами самого владики, були усні.  

Патріарх Філарет заявляє про зраду влади та найближчого оточення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції