Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На території Києво-Печерської Лаври нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконної забудови

Це може стати підставою для розірвання оренди з УПЦ МП

Києво-Печерська Лавра і двадцять тисяч квадратних метрів незаконної забудови. Саме стільки нарахували активісти на території монастирського комплексу. І це може стати законною підставою для розірвання договору оренди з Московським патріархатом, йдеться в ТСН.19.30.

За останні кілька років в історичному заповіднику з’явились шістнадцять абсолютно нових споруд -  два ресторани, готель, овочесховище, адміністративний корпус та чотириповерхова будівля невідомого призначення в підпірній стіні. Вартість новобудов, щонайменше сорок мільйонів доларів.

«Площа усіх будівель лаври 60 тисяч. 30 було передано УПЦ МП, а 20 тисяч квадратних метрів нерухомості було незаконним чином споруджено. Тобто це надбудови, добудови, побудови нових корпусів. Фактично було споруджено нову Лавру», - кажуть активісти.

ВідеоНа території Києво-Печерської Лаври активісти нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконної забудови

Це може стати законною підставою для розірвання договору оренди з Московським патріархатом. За останні кілька років на території історичного заповідника з’явились 16 абсолютно нових споруд, а саме - два ресторани, готель, овочесховище, адміністративний корпус та чотириповерхова будівля невідомого призначення в підпірній стіні. Вартість новобудов - мінімум 40 мільйонів доларів. Будівництво відбувалось всупереч заборонам і приписам ЮНЕСКО.

На території Києво-Печерської Лаври активісти нарахували 20 тисяч квадратних метрів незаконної забудови

Будівництво відбувалось всупереч заборонам і приписам ЮНЕСКО, світової організації із захисту пам’яток культурної спадщини, до яких належить і Києво-Печерська Лавра. Тепер у правовідносинах між державою і Московським патріархатом виникла двозначна ситуація. Священики не зберегли історичну ідентичність довіреного їм майна, і цим порушили договір оренди. А нові споруди в договорі оренди не прописані, тож хто їхній власник теж невідомо.

Мешканці Лаври, традиційно, земельні скандали не коментують.

«Щодо розірвання договорів. Є власник майна – це держава Україна. Є користувач, всі договори, які укладені, і є пункт, що у разі нанесення шкоди об’єкту, договір за вимогою однієї із сторін розривається», - додають активісти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції