На Тернопільщині комунальники знайшли під землею повністю облаштовану спальню

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Неймовірна кімната була розташована на глибині майже чотирьох метрів.

У місті Чортків на Тернопільщині під землею виявили приміщення, облаштоване під спальню.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Спорудити його могли ще в 19 сторіччі, кажуть фахівці. А от хто спав на двох залізних ліжках на глибині майже чотирьох метрів - поки що залишається загадкою. Підземну опочивальню знайшли за кілька метрів від житлового будинка у центрі Чорткова. Прямо на в'їзді у гараж комунальники розкопали велику яму аби поміняти прогнилу трубу. Під час робіт земля обвалилася і люди побачили дещо несподіване.

ВідеоКомунальники під землею знайшли кімнату з ліжками на Тернопільщині

Міняли водопровідну трубу, а наткнулися на кімнату з ліжками. У місті Чортків на Тернопільщині під землею виявили приміщення, облаштоване під спальню. Спорудити його могли ще в ХІХ столітті, кажуть фахівці. 

Комунальники під землею знайшли кімнату з ліжками на Тернопільщині

Через невеликий отвір у стіні, в який ми просунули камеру, можна побачити два ліжка. Вони стоять паралельно у невеликій кімнаті.

"Старі металеві довоєнного зразка ліжка, це наводить на думку, що можливо цей підвал використовувався не лише як склад продуктів, а як криївка", - розповідає місцевий краєзнавець Олександр Степаненко.

Те, що під землею сховок українських повстанців, підтверджує господар сусіднього будинку. Каже, ще двадцять років тому, коли замінював частину 150-річної австрійської каналізації натикнувся на цей підвал.

Після ремонту мережі, підвал засипали, куди поділися прапори чоловік не знає. Але відтоді земля поруч з його будинком постійно обвалювалася. І він уже втомився боротися із проваллям, яке раз у раз утворюється майже на порозі його оселі.

Провалля у криївку збирає чимало вуличних ґаволовів. І у кожного своя версія - хто там міг жити.

"Є такі домисли, що єврейське якесь поселення. Гетто було, німецьке гетто було", - діляться думками місцеві.

Тут справді могли жити євреї, підтверджує місцевий краєзнавець. Бо це якраз територія колишнього єврейського кварталу і його мешканці часто під будинками викопували величезні підвали.

"Облаштовувався прихований вхід до нього і люди могли там жити продовж декількох місяців", - пояснює він.

Хто ж саме жив у цьому сховку - жертви гонінь чи вояки УПА - з'ясовуватимуть фахівці.

"Є інформація, що там могли рятувати євреїв від німецьких загарбників на той час, є інформація, що в тому підвалі могли переховуватися зв'язкові або вояки нашої Української повстанської армії", - розповів міський голова Чорткова Володимир Шматько.

Уже незабаром комунальники мають повністю розчистити вхід до підземної кімнати і фахівці зможуть дослідити речі, які знайдуть під землею. Лише після цього міська влада - вирішуватиме: засипати підземелля чи створити тут відкритий міні-музей.

Світлана Павук

Залиште свій коментар

Вибір редакції