На Тернопільщині люди опинилися відірваними від цивілізації. Через річку обірвався підвісний місток

Дата публікації
Перегляди
2492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Тернопільщині люди опинилися відірваними від цивілізації. Через річку обірвався підвісний місток

Фото: скриншот з відео

Через переправу люди ходять до магазину і аптеки.

У селі Зелена на Тернопільщині обірвався підвісний місток через річку Збруч. Через нього люди з села на Тернопільщині ходять на Хмельниччину. Туди їм лише два кілометри, а до магазину у своїй області - сім.

Після того, як міст обірвався, відірвані від світу в заручниках опинилися пенсіонери, і тринадцятирічна школярка, яка змушена щодня долати недитячу перешкоду, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Старий міст через Збруч  похилився у воду кілька тижнів тому, коли на нього впала верба під час буревію. Кладка рухається, усе хитається, дошки стрибають під ногами. Крім того, міст похиений на один бік. З сумками сюди взагалі зась, бо аби втриматися потрібні обидві руки.

Жителі маленької Зеленої поділилися на два табори: одні бояться і ногою ступити на місток, а інші переправою користуються. Дива еквілібристики демонструє пані Людмили. Швидкість, з якою вона перебирає руками і ногами вражає, бо так робить щоранку, а на спині - ще й наплічник із десятьма літрами молока. Вона його несе заготівельникам на Хмельниччину. "Кладка наш порятунок, ми там йде на базар, і в аптеку йдем, і дитина до школи йде", - каже жителька Зеленої Людмила Стельмащук.

Селяни змушені щодня долати аварійний міст, який зруйнувався під час буревію і завис над річкою

Селяни змушені щодня долати аварійний міст, який зруйнувався під час буревію і завис над річкою

Семикласниця Валя Курчаба змушена ходити цим містком на Хмельниччину, бо до найближчої школи на Тернопільщині сім кілометрів, а возити єдину ученицю цього села туди нічим. 

Мати щодня проводжає і зустрічає дівчинку на цьому містку. "Коли слизько дуже страшно йти, бо посунуться, ноги сунуться", - каже дівчинка. Тоді Валі доводиться одягати на взуття шкарпетки, щоб не шубовснути у воду. 

У селян обуренню немає меж. У Зеленій лишилися майже одні пенсіонерки, єдиний дієздатний чоловік - це  пан Ярослав. Саме тому ремонтувати міст нікому. Сільський голова каже, що відновлення - у процесі. "Ми плануємо розібрати її, дошки, основу нижню, щоб натягнути правий бік", - каже сільський голова Коцюбинчиків і Зеленої Андрій Слободян.

Утім, розбирати міст добровольців нема, бо це небезпечно для життя. Тож люди сподіваються, що на порятунок прийдуть рятувальники зі спецтехнікою, які б  нарешті вирівняли розтягнуті троси містка. 

Кореспондентка ТСН Світлана Павук.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2492
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація