На Тернопільщині люди вимагають закрити елеватор, через який кілька місяців живуть у червоному снігопаді

Дата публікації
Перегляди
5014
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Тернопільщині люди вимагають закрити елеватор, через який кілька місяців живуть у червоному снігопаді

Фото: ТСН

Власник підприємства стверджує, що платить мільйонні податки, але цих грошей ніхто не бачив.

Жителі міста Кременець на Тернопільщині борються із власниками підприємства. Сушарки гудуть цілодобово, лушпиння кукурудзи вкриває все навколо, а дорога розбита багатотонними фурами. До того ж елеватор зареєстрований у місті, а земля під ним - сільська. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Жити у кількамісячному червоному снігопаді місцевих мешканців примушує місцевий елеватор, який до того ж постійно гуде. До цього звуку додаються вібрації у їхніх оселях від фур із зерном. Міська дорога розбита вщент.

Люди насамперед вимагають налагодити роботу елеватора так, щоб з нього нічого не сипалося їм на голови. Його власник запевняє  - це неможливо.

"На жаль, технологічний процес сушіння кукурудзи відбувається саме так. І це на всіх, сто процентів, елеваторах на території України", – каже підприємець В'ячеслав Гроза.

Він додає - підприємство сплачує щонайменше одинадцять мільйонів гривень на рік податку у місцеві бюджети. Цього, мовляв, достатньо, щоб компенсувати жителям тимчасові незручності.

Кукурудзяне лушпиння замість снігу: жителі Кременця нарікають на роботу елеватора

Кукурудзяне лушпиння замість снігу: жителі Кременця нарікають на роботу елеватора

Втім, керівниця апарату Кременецької райдержадміністрації Світлана Федищина запевняє, що до районного бюджету жодних надходжень від елеватора не було, і спрямовує до міськради. У Кременецькій міськраді кажуть — хоча елеватор і зареєстрований у місті, але грошей від його діяльності не отримують.

"Підприємство сплачує податки в бюджет сільської ради, тому що воно знаходиться на території сільської ради", – каже міський голова Кременця Олексій Ковальчук.

У Білокриницькій сільраді здивовані ще більше. Там порахували, що усі надходження від елеватора за рік становлять менше 200 тисяч гривень. 

Куди йдуть озвучені власником  елеватора податкові мільйони відмовилися прокоментувати і у фіскальній службі. Хоча відомо - підприємство  не перший рік судиться з податківцями стосовно несплати боргу в особливо великих розмірах. Тож люди вимагають - закриття елеватора. Його ж власник  просить потерпіти - мовляв, сезон сушіння кукурудзи закінчиться за лічені дні, а наступний буде аж через рік.  

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Наступна публікація