На Тернопільщині студентка зірвалався з руїн фортеці, куди видряпалася заради селфі

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Тернопільщині студентка зірвалався з руїн фортеці, куди видряпалася заради селфі

Дівчина хотіла зробити красиве фото, натомість опинилася в лікарні.

У місті Кременець Тернопільської області із Замкової гори впала 16-річна дівчина. Вона видерлася на мур, щоб сфотографуватися, але втратила рівновагу і скотилася на 30 метрів додолу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Життя дівчині врятувало одне з дерев, котре затримало падіння, інакше вона могла пролетіти всі 400 метрів – таку висоту має гора. Рятувальники спускали постраждалу на ношах, тепер дівчина в реанімації. Під дверима мама, котрій повідомили – в її доньки подвійний перелом щелепи і забій головного мозку. "То Богу дякувати, я прошу Бога, що воно так обійшлося, що вона жива – більше я не хочу нічого", - каже Алла Чепчур.

16-річна дівчина впала із Замкової гори у Кременці на Тернопільщині

16-річна дівчина впала із Замкової гори у Кременці на Тернопільщині

На Замковій горі лише поодинокі туристи, немає на вході і працівників, які зазвичай продають квитки, тож туди може зайти будь-хто. Щоправда, повсюди на стінах розвішені попередження про те, що мур в аварійному стані і видиратися на нього небезпечно. Але ці написи практично непомітні – люди на них не зважають. Одногрупники постраждалої дівчини припускають, що вона так само могла не звернути увагу на заборону. У профучилищі кажуть, що дівчину та ще трьох її одногрупниць з пар забрав майстер виробничого навчання. "Залучив учнів до прибирання території", - каже заступник директора Почаївського ВПУ Анатолій Німуха.

Майстер відвіз дітей за 17 кілометрів у село Великі Бережці, бо там начебто хтось його попросив допомогти з прибиранням. У селі цей факт підтверджують – хтось працював у лісі на смітниках. Сільський голова каже, що була толока, але неповнолітніх з училища для прибирання запрошувала не він, а хтось з односельців. "Бачив четверо, по-моєму, молодих людей. Я не знаю, хто з них вчитель, вони всі однакового віку приблизно", - каже сільський голова Великих Бережців Микола Федорук.

Педагог, який возив дівчат на толоку, від коментарів відмовився. Керівництво училища вчинок підлеглого пояснює тим, що той хотів віддячити ученицям за працю, тому й повіз дівчат на непланову екскурсію Замковою горою. За цим фактом у навчальному закладі проводять службову перевірку. "Майстер порушив, звичайно, всі правила. По головці його не погладять", - прогнозує Анатолій Німуха. Запитання до педагога мають і родичі дівчини. "Певно, що недогледів. Я не знаю, міг би їх не пустити на ту стіну, чи як", - каже брат потерпілої Андрій Чепчур.

Також його цікавить, чому по аварійних замкових мурах узагалі дозволяють ходити. "Має хтось за цим дивитися, щоб на ці мури не лізли", - вважає він. Керівник державного заповідника, на балансі якого мури Замкової гори, підтверджує, що руїни фортеці в аварійному стані, але ремонту найближчим часом не буде. "Там таблички висять", - коментує вжиті заходи безпеки Вадим Микуличин. Випадок із падінням туристки, з його слів, у них стався вперше, але щось змінювати із обслуговуванням стін замку не збираються. Тим часом поліція розпочала кримінальне провадження стосовно майстра училища, який  повіз дітей на травматичну екскурсію.

Кореспондент ТСН Світлана Павук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація