Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Тернопільщині відтворили героїчне протистояння Січових стрільців із російською армією

Важлива сторінка до військової історії України була вписана століття тому.

На горі Лисоня неподалік Бережан ентузіасти улаштували реконструкцію боїв, що відбулися сто років тому між російською та австро-угорською армією, коли у складі якої воювали кілька куренів Січових стрільців. Полк українських воїнів тоді втратив більшість свого складу, проте виконав завдання – зупинив наступ ворога, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цього разу стріляли холостими. До відтворення бою сторічної давності десятки реконструкторів з усієї України готувалися кілька місяців: добирали одяг і зброю, виготовляли військові відзнаки, вивчали історію та тактику тодішніх боїв.

Відео На Буковині відбулася реконструкція боїв 100-річної давнини, в якій прославились Січові стрільці

Від гори Лисоня до Бережан якихось чотири кілометри. Російські війська, що наступали зі сходу, мали величезну превагу у кількості, проте Січові стрільці ціною значних втрат завадили росіянам зайти у місто. Організатори задля ефекту та масштабності відтворення подій не пошкодували вибухівки. Реконструювали лише першу битву. Насправді на горі Лисоня запеклі бої тривали місяць. З 600 січових стрільців насамкінець залишилося трохи більше сотні. Проте позицій вони не полишили. Російська армія так і не увійшла у Бережани. "Після першого невдалого бою їх навіть хотіли розформувати, але тут вони довели, що вони серйозний підрозділ", - розповів керівник військово-історичного клубу "Постріл" Олексій Колесник.

За словами організаторів, відтворення боїв сторічної давності – це вшанування усіх українців, що загинули під час протистояння. "Ми всі знаєм про подвиг січових стрільців. З іншого боку, треба розуміти, що проти січових стрільців стояли переважно дивізії, сформовані з українських губерній Російської імперії. І це місце не тільки бою звитяги, це місце трагедії українського народу", - пояснив учасник реконструкції Олександр Заремба.

Фотогалерея Найяскравіші фото дня: реконструкція бою під Крутами, навчання військових під Житомиром (12 фото)

Дійство завершили салютом з усієї зброї та виголосом: "Слава усім українцям, які загинули в роки створення української держави".

Раніше цього року під Києвом реконструювали бій УПА з німцямиЗа сценарієм, загін УПА хитрощами заманив ворога в засідку і знищив його.

Кореспондент ТСН Олег Тудан

Залиште свій коментар

Вибір редакції