Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На Тернопільщині випадково знайшли церковні дзвони, які розшукували 80 років

На церковному подвір’ї уже проектують нову дзвіницю

Столітній скарб. Їх шукали десятки років, перекопали чи не усе колишнє церковне подвір’я, залучали фахівців із металошукачами і усе намарно. І ось жителі селища Коропець на Тернопільщині випадково надибали  дзвони, закопані глибоко у землі. Знайшлися благовісти, коли на одному з обійсть ремонтували водомережу. Подиву і радості у селян не було меж, йдеться в ТСН.16.45.

Вони пролежали у землі майже вісімдесят років. Там дзвони сховали від німецьких окупантів. У сховку вони пережили свою церкву, зруйновану радянською владою.

У місцевому греко-католицькому храмі - святкове Богослужіння на честь знахідки.  Недавно відкопані cтарі дзвони почистили, підрихтували  і вперше у них задзвонили.

Люди роками мріяли почути дзвін рідних благовістів. Організовували цілі пошукові операції, щоб їх віднайти.

«Використовували різні засоби металошукання. В одному місці копали, вдругому місці - копали», - розповідає священик греко-католицької церкви Коропця отець Михайло Мохнатий.

ВідеоЖителі селища Коропець знайшли в землі церковні дзвони, закопані під час Другої світової

Їх шукали десятки років, перекопали чи не усе колишнє церковне подвір’я, залучали фахівців із металошукачами, і усе намарно. І лише нещодавно жителі селища Коропець на Тернопільщині випадково надибали дзвони, закопані глибоко у землі. Знайшлися благовісти, коли на одному з обійсть ремонтували водомережу.

Жителі селища Коропець знайшли в землі церковні дзвони, закопані під час Другої світової

У 1943 році дзвони закопав селянин поблизу колишньої церкви. Бо дізнався, що німці хотіли їх переплавити. Рятівник дзвонів перед смертю розповів, де сховок. Але кроки до скарбу потрібно було відраховувати, стоячи біля церкви. А її у шістдесятих роках дощенту зруйнували комуністи.

І ось днями на обійсті місцевої мешканки Олени робітники копали  траншею під виноградником, щоб замінити старий водогін. На півтораметровій глибині лопота зненацька дзенькнула.

«Вони мали докопати сюда. Відчув хлопчина, що шось таке ніби тверде і він каже, що я боюсь, може, то бомба якась. Давайте подивимося, що то таке, почали розгортати і верхушка показала форму дзвону», - розповідає Олена Ксеник.

На подвір’ї цієї пенсіонерки дзвони шукали уже не раз. Бо воно поруч колишньої церкви. Під час знімань жінка  зізнається  -  підозрює, що в землі лежить ще один дзвін.

Їх справді було три, кажуть селяни, відкопали найбільший і найменший. Тепер у Коропці чекають весни, щоб пробити ґрунт і знайти ще один благовіст. А на церковному подвір’ї уже проектують нову дзвіницю – спеціально для стародавніх дзвонів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції