На українських дорогах з’являться спеціальні коридори для диких тварин

Над розробкою вже працюють екологи.

На вітчизняних автомобільних дорогах можуть з’явитися спецкоридори для диких тварин, повідомляє World Wide Fund for Nature в Україні.

Такі спеціальні проходи у вигляді мостів носять назву "екодуки" та ще з середини минулого століття використовуються у багатьох європейських країнах.

Вони дозволять зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсифікації дорожнього будівництва в Україні. Зокрема йдеться про місця, де проживають популяції рисі і бурого ведмедя, яких на наших землях залишилося 200 та 220 особин відповідно.

"Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечують вільне пересування видів, що піддаються найбільшому впливу від авто і залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) і деяких видів травоїдних", - кажуть автори проекту.

Перші об’єкти з'являться на дорогах Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія) та автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина). 

Нагадаємо, не так давно у Карпатах лісничі застрелили рись, внесену до Червоної книги. На жаль, місцеві екологи зазначають, що більшість випадків браконьєрства так і лишається непоміченою громадськістю. 

ВідеоНа Прикарпатті величезний бурий ведмідь тероризує горян

Залиште свій коментар