Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На українських дорогах з’являться спеціальні коридори для диких тварин

Над розробкою вже працюють екологи.

На вітчизняних автомобільних дорогах можуть з’явитися спецкоридори для диких тварин, повідомляє World Wide Fund for Nature в Україні.

Такі спеціальні проходи у вигляді мостів носять назву "екодуки" та ще з середини минулого століття використовуються у багатьох європейських країнах.

Вони дозволять зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсифікації дорожнього будівництва в Україні. Зокрема йдеться про місця, де проживають популяції рисі і бурого ведмедя, яких на наших землях залишилося 200 та 220 особин відповідно.

"Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечують вільне пересування видів, що піддаються найбільшому впливу від авто і залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) і деяких видів травоїдних", - кажуть автори проекту.

Перші об’єкти з'являться на дорогах Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія) та автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина). 

Нагадаємо, не так давно у Карпатах лісничі застрелили рись, внесену до Червоної книги. На жаль, місцеві екологи зазначають, що більшість випадків браконьєрства так і лишається непоміченою громадськістю. 

ВідеоНа Прикарпатті величезний бурий ведмідь тероризує горян

Залиште свій коментар

Вибір редакції