На українських дорогах гине вп'ятеро більше людей, ніж у Європі

Показники смертності на українських дорогах у пять раз більші, ніж у країнах ЄС. Серед лідерів також Казахстан, Росія і Киргизія.

В Україні рівень смертності унаслідок ДТП у п'ять більше, ніж у країнах ЄС, тому українска держава є лдним зі світових лідерів за кількістю смертельних аварій на дорогах. Тільки за останні два роки загинуло на дорогах 20 тисяч людей і 40 тисяч були травмовані. Про це констатує автор доповіді Світового банку "Смерть на колесах" Патріціо Маркес.

"Щороку Україна витрачає близько 5 млрд. доларів на обслуговування доріг, функціонування структур, лікування людей, що отримали травми, для відшкодування страховок", - зазначив Маркес.

За його словами, економічна вартість поганих доріг дуже велика, адже в 80% ДТП гинуть люди економічно активної вікової групи від 15 до 44 років. Одночасно в західних країнах, таких як Нідерланди, Швеція, Норвегія, показники смертності на дорогах, навпаки, значно зменшуються, хоча автомобілів на одиницю населення у цих країнах більше.

Світовий банк рекомендує країнам Східної Європи та Центральної Азії удосконалити систему безпеки на дорогах, посилити контроль над відповідальними структурами, зокрема дорожніми та міліцейськими службами, рятувальниками, медиками, щоб вони краще координували свої дії з безпеки руху і в наданні першої невідкладної допомоги в разі аварій на автодорогах.

Крім цього, треба запровадити освітні програми для школярів і студентів, щоб виробити культуру поведінки на дорогах.

За його словами, недолік інвестицій в дороги - це один з головних чинників, який стримує соціально-економічний розвиток України.

Як повідомляв ТСН.ua, 2009 року кількість загиблих в аваріях українців зменшилася майже на 40%, що дозволило Україні вийти на рівень деяких європейських країн за цим показником.

Читайте також:

Кількість ДТП в Україні за рік зменшилася на третину

Світовий банк стурбований демографічною ситуацією в Україні

Українці стали вимирати повільніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: