На українських залізницях не вводитимуть швидкісний рух

Через нестачу коштів "Укрзалізниця" відмовилась від запровадження швидкісного руху потягів.

Проект впровадження швидкісного руху в Україні провалився. 28 липня в "Укрзалізниці" визнали, що при реалізації проекту зможуть розраховувати лише на власні кошти, тому вимушені відмовитися від розділення шляхів на пасажирські і вантажні.

У результаті, швидкість руху потягів складатиме не більше 200 км/год, як планувалося, а до 160 км/год. В результаті вартість проекту можна буде знизити вдвічі - до 13-14 млрд грн.

"Зараз розробляється нова програма, головна мета якої - знизити інвестиційне навантаження на "Укрзалізницю", - розповів керівник "Менеджмент консалтинг груп" (консультує "Укрзалізницю") Дмитро Подтуркін.

За його словами, у результаті реалізації програми час перебування потягів у дорозі повинен знизитися на третину, до чотирьох-шести годин для денних рейсів. Зараз денний рейс з Києва до Дніпропетровська займає майже шість годин, а до Львова - вісім.

"Затверджена в 2007 році програма припускала виділення коштів з держбюджету. Але зараз такої можливості немає, тому "Укрзалізниця" вирішила реалізовувати програму власними силами", - пояснив Подтуркін. Зокрема, в адміністрації розглядають можливість залучення кредитних коштів і покупки потягів у лізинг.

Проект розділення залізничних колій для вантажних і пасажирських перевезень адміністрація залізничного транспорту "Укрзалізниця" представила навесні 2007 року. Це необхідно для того, щоб налагодити швидкісне пасажирське сполучення між містами, в яких повинні пройти матчі Євро-2012. Передбачалося, що потяги розвиватимуть швидкість до 200 км/ч. Загальна сума проекту оцінювалася в 27 млрд грн.

В "Укрзалізниці" говорять, що знизити інвестиційне навантаження передбачається за рахунок відмови від розділення залізничних колій на пасажирські і вантажні, а також покупки потягів, здатних розвивати швидкість всього до 160 км/год (зараз максимум 120-140 км/год). "Зменшення планованої швидкості потягу дозволить використовувати існуючі шляхи", - говорять в "Укрзалізниці".

Читайте також:

"Укрзалізниця" просить уряд перетворити її на концерн

Державним підприємствам дозволили бартерні розрахунки

В Україні подорожчав проїзд залізницею

У Львові здають в оренду електрички. Разом з провідницями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: