На українсько-румунському кордоні вантажівки стоять у черзі по шість діб

На міжнародному автомобільному пункті пропуску "Порубне-Сірет" скупчилося близько 160 вантажівок. Люди стверджують, що стоять тут безрезультатно по 5-6 діб.

Протягом 11-12 липня на міжнародному автомобільному пункті пропуску "Порубне-Сірет" на Буковині спостерігалася напружена ситуація щодо пропуску вантажних автотранспортних засобів.

В очікувані перетину українсько-румунського кордону скупчилося близько 160 вантажівок. Люди стверджують, що стоять тут безрезультатно по п'ять-шість діб, і "це ще не кінець".

Крім того, ще 40 автомобілів знаходяться на території пункту пропуску, повідомив голова облдержадміністрації Михайло Папієв.

Невдоволення міжнародних автоперевізників викликане проведенням 100% перевірки румунськими митниками вантажних транспортних засобів за допомогою рентгенустановки "Rapiskan".

Фактична пропускна добова спроможність пропускного пункту 110 одиниць. Після введення з травня 2010 року обов'язкового сканування проїжджає лише 60 авто, хоча українські митники і прикордонники готові забезпечити огляд вдвічі більшої кількості вантажівок.

"Якщо вантажні перевізники вже по кілька днів днюють і ночують у черзі, то вони будуть шукати інші пункти пропуску. Від цього втрачає і українська і румунська сторона", - зауважив Папієв.

Він наголосив, що водії стали заручниками "незрозумілої позиції Румунії".

"Якщо для перевірки існуючого потоку вантажівок не вистачає однієї рентгенустановки, то нехай поставлять дві, три, п'ять – стільки, скільки треба", - наголосив губернатор.

Враховуючи, що ускладнення ситуації з пропуском транспортних засобів через українсько-румунський державний кордон сталося з причин незалежних від дій посадових осіб української сторони, Михайло Папієв попросив МЗС України через дипломатичні канали звернутися до Бухаресту для вирішення цієї проблеми.

Читайте також:

Британія відмовила у візах українським дітям-чорнобильцям

Екологи звинуватили Румунію в повенях на півдні України

Українці перетинатимуть кордон з допомогою магнітної картки

Повінь на Буковині частково перекрила кордон з Румунією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: